Paul Biedermann (Németország) 3:47.84 perc
2. KIS GERGŐ 3:48.09
3. Samuel Pizzetti (Olaszország) 3:48.66
…8. RÁKOS PATRIK 3:52.80
Férfi 4×100 m gyors váltó, Európa-bajnok:
Franciaország (Amaury Leveaux, Alain Bernard, Frederick Bousquet, Jeremy Stravius) 3:13.55 perc
2. Olaszország (Andrea Rolla, Marco Orsi, Michele Santucci, Filippo Magnini) 3:14.71
3. Oroszország (Vitalij Sirnyikov, Oleg Tikobajev, Nyikita Konovaljov, Vjacseszlav Andrusenko) 3:15.13
…6. MAGYARORSZÁG (KOZMA DOMINIK, CSEH LÁSZLÓ, BERNEK PÉTER, TAKÁCS KRISZTIÁN) 3:17.23 – országos csúcs (régi: 3:18.01 perc, 2010.08.09.)
Női 400 m vegyes, Európa-bajnok:
HOSSZÚ KATINKA 4:33.76 perc
2. JAKABOS ZSUZSANNA 4:35.68
3. Barbora Zavadova (Csehország) 4:38.07
Női 4×100 m gyors váltó, Európa-bajnok:
Németország (Britta Steffen, Silke Lippok, Lisa Vitting, Daniela Schreiber) 3:37.98 perc
2. Svédország (Ida Marko-Varga, Michelle Coleman, Sarah Sjöström, Gabriella Fagundez) 3:38.40
3. Olaszország (Alice Mizzau, Federica Pellegrini, Erica Buratto, Erika Ferraioli) 3:39.84
4. MAGYARORSZÁG (HOSSZÚ KATINKA, MUTINA ÁGNES, JAKABOS ZSUZSANNA, VERRASZTÓ EVELYN) 3:41.36

4×100 méteres férfi gyorsváltó

18.23: A Kozma Dominik, Bernek Péter, Cseh László, Takács Krisztián összetételű magyar négyes a hatodik helyen végzett. Az Eb-címet a franciák szerezték meg.

4×100 méteres női gyorsváltó

18.21: A magyar váltó fáradt emberekkel, tisztes helytállással és nagyszerű versenyzéssel a negyedik helyen végzett! A németek lettek az Európa-bajnokok.

18.15: Hosszú és Jakabos ismét a medencében, Verrasztó Evelinnel és Mutina Ágnessel kiegészülve ők ugranak a medencébe a női 4×100 méteres gyorsváltóban

Férfi 50 méteres pillangóúszás, elődöntő

17.58: Itt sincs magyar érdekeltség.

Női 200 méteres hátúszás, elődöntő

17.49: Itt sincs magyar versenyző.

Férfi 100 méteres mellúszás, elődöntő

17.41: Itt sajnos nem szoríthatunk magyar versenyzőnek, csak az osztrák színekben induló Máté Hunornak.

Női 400 méteres vegyesúszás, döntő

Így látták az úszóink:
Jakabos Zsuzanna:Nem örülök, hogy megint kikaptam Katinkától, de most ennyi volt bennem. Annak örülök, hogy megint javítani tudtam a legjobb időmön, most ennyi jött ki belőlem. Remélem, ha nem munkából jőve érkezek majd egy világversenyre, még ennél is jobb tudok majd lenni!
Hosszú Katinka: Ezért az éremért már érdemes volt hazajönni!  Nagyon örülök az Európa-bajnoki címnek, ez a verseny most erre jó volt, hogy megláttam, hol tartok. Fájt ez a szám, mert nem könnyítettünk az edzésmunkán a verseny előtt, de remélem, ha majd azt is meg fogjuk tenni, akkor még ennél is jobb leszek!

""

17.38: Jakabos Zsuzsanna és Hosszú Katinka egymás elleni harcából Hosszu került ki győztesen a 400 méteres női vegyesúszásban, így ő az arany-, Jakabos pedig az ezüstérmes!!!!

17.31: Megvolt Kis Gergő eredményhirdetése, most pedig egy olyan finálé jön, ahol óriási esély van az első magyar aranyéremre, ugyanis Hosszú Katinka a legjobb idővel került a döntőbe! Rajta kívül Jakabos Zsuzsannának is szoríthatunk!

Férfi 100 méteres hátúszás, elődöntő

Bohus Richárd: Úristen, pont ennyit akartam úszni!! 54.35, nem hittem volna! Reggel nagyon rosszul úsztam, ma szét akartam tépni az uszodát, el sem hiszem! Nagyon jó lenne a döntőben is érmet szerezni, de egyelőre ennek is örülök!

17.23: 54.47-tel Bernek a negyedik az elődöntőjében, így ő is finalista!!!

17.20: A második futamban Bernek Péterért szoríthatunk.

17.17: Bohus szenzácis versenyzéssel megnyeri az elődöntőjét (54.35), ezzel biztosan döntős!

17.16: Bohus Richárdért szoríthatunk az első futamban.

""

Női 50 méteres pillangóúszás, elődöntő

17.14: A második futamot a svéd Sarah Sjöström nyerte.

17.12: Dara Eszter csak a hetedik helyen ért célba 27.04-gyel.

17.12: Egy magyarért szoríthatunk, az elsőfutamban Dara Eszterért.

Férfi 400 méteres gyorsúszás, döntő

Kis Gergő: "Boldog vagyok, láttam hogy dobogóra kerültem, nem is tudom, Biedermann mennyivel nyert, de nem is érdekel. A végén hajrázzak, ennyi volt a taktika"

17.11: Rákos Patrik az utolsó, nyolcadik helyen ért célba.

17.10: Kis Gergő Európa-bajnoki ezüstérmes!!! A győztes a német Paul Biedermann!

17.05: Két magyar, Kis Gergő és a délelőtt egyéni csúcsot úszó Rákos Patrik úszik

16.54: A nemrégiben elhunyt Alexander Dale Oenről való megemlékezéssel indul az első napi esti program.