Vízilabda

Csoda a medencében: A spanyolok egy góllal legyőzték a szerbeket!

Hétfőn Chiosban vette kezdetét a Samartzidis Kupa, amelyen a házigazda görög válogatott mellett a szerb, a montenegrói és spanyol csapat képviseltette magát. Rögtön a torna első napján komoly meglepetés született, ugyanis a spanyolok legyőzték az eindhoveni Vízilabda-Európa-bajnokság egyik legnagyobb favoritját, Szerbiát. A négyszeres világ-, és Európa-bajnok szerbek az első negyedet 2-1-re megnyerték, majd a másodikat 3-1-re elveszítették Dejan Udovicsics tanítványai. Mivel a harmadik és a negyedik felvonás is döntetlennel ért véget (4-4, 3-3), így az előző világbajnokságon ötödik helyen végző spanyolok 11-10-re legyőzték Udovicsicsékat. Érdekesség, hogy ez a két válogatott a január 16-án kezdődő kontinensviadalon egy csoportban szerepel, sőt az első fordulóban pont egymás ellen játszanak.

Szerbia – Spanyolország 10-11 (2-1, 1-3, 4-4, 3-3)
Szerb gólszerzők: Filip Filipovics 2, Andrija Prlainovics 2, Zivko Gocics, Vanja Udovicsics, Slobodan Nikics, Dusko Pijetlovics, Nikola Radjen, Stefan Mitrovics
Spanyol gólszerzők: Guillermo Molina 3, Albert Espanol 2, Eric Marsal, Iván Gallego, Felipe Perrone, Iván Pérez, Blai Mallarach, Xavi Garcia

A torna másik mérkőzésén a 2008-as Európa-bajnok, Montenegró játszott a házigazda Görögország ellen. Az első negyedben 1-1-re végeztek a csapatok. A második felvonásban Ranko Perovic együttese 3-1-re nyert. A következő 8 perc a görögöké volt (2-1). A záró negyedben a hazaiak sokáig vezettek, de a Pro Reccoban vízilabdázó Aleksandar Ivovics góljával Montenegró végül 7-6-ra megnyerte a mérkőzést.

Görögország – Montenegró 6-7 (1-1, 1-3, 2-1, 2-2)
Görög gólszerzők: Fountoulis 2, Voulgarakis 2, Milonakis 1, Theodoropoulos.
Montenegrói gólszerzők: Vladimir Gojkovics 2, Aleksandar Ivovics 2, Antonio Petrovics, Nikola Vukcsevics, Mladjan Janovic.