Egyéb sportok

Csipes Tamara világbajnoki ezüstérmes

Csipes Tamara ezüstérmet szerzett a Koppenhágában zajló gyorsasági kajak-kenu világbajnokságon.

Az olimpián ebben a számban ezüstérmet szerző magyar kajakos nem a legjobban kapta el a rajtot, de 100 méter elteltével már feljött a mezőny elejére. Csipes 250-nél a második helyen állt, és bár próbált ritmust váltani, az Új-Zélandi Aimee Fishert már nem sikerült befognia, így másodikként ért célba. Harmadik helyen a dán Emma Jorgensen végzett.

Csipes Tamara az M4 Sport kérdésére elmondta elégedett az eredménnyel. Kiemelte a győztes hónapok óta erre a versenyre készül, mivel egy nézeteltérés miatt kitették a  válogatottból és nem lehetett ott az olimpián. A még hátralévő számát illetően elmondta, csalódott lenne, ha nem sikerülne győzniük.

Borítókép: Facebook.com/MKKSZ/Vékássy Bence