Magyar foci

Csertői: Megérdemelt győzelmet arattunk

Győr – Vasas 3:2
ETO Park 6000 néző
Gólszerzők: Koltai 25., Ji-Paraná 59., Ahjupera 66., illetve: Kulcsár 22., Dajic 26.

Győri ETO FC: Stevanovic – Babic, Djordjevic, Fehér, Völgyi – Pilibaitis – Trajkovic (Kiss M.), Ji-Paraná – Koltai, Aleksidze (Tokody), Dinjar (Ahjupera).
Vasas: lizi – Mileusnic, Gáspár, Sütő, Katona (Arsic) – Kulcsár D., Kovács G., Bárányos (Beliczky), Jokic – Dajic (Farkas B.), Simic.

Csertői Aurél (Győr): – Jól kezdtük a találkozót, az első percekben rögtön két nagy gólhelyzetet dolgoztunk ki, de sajnos ezeket nem sikerült értékesítenünk. Két hibából gólt kaptunk, de nem foglalkoztunk vele, felülkerekedtünk ezen. Megérdemelt sikert arattunk, jól futballoztunk, sok helyzetet dolgoztuk ki, akár nagyobb különbséggel is nyerhettünk volna. Közönségszórakoztató meccset játszottunk, ilyenekbe szoktak az edzők beleőszülni.

Komjáti András (Vasas): – Kétszer is tudtunk vezetni, bár a mérkőzés első négy-öt percében kapkodott a csapat, a Győrnek már akkor voltak lehetőségei, viszont kettő egyes vezetésünknél Bárányos előtt adódott újabb esély az előnyünk növelésére. Úgy játszottunk, ahogyan az elvárható lenne, szomorú, hogy ez csak az ötödik fordulóban jött elő, és eddig negatívan szerepeltünk, ez a bosszantó ebben az egészben. A szünetben felhívtam játékosaim figyelmét a győriek várható rohamaira, de a második félidőben az ETO fölénk kerekedett és fordított.

Diósgyőr – Lombard Pápa 2:0
DVTK Stadion 5000 néző
Gólszerzők: Budovinszky 47., Seydi 78.

Diósgyőri VTK: Radoš – Vadász (Takács), Gal, Budovinszky, Gohér – Gallardo, Abdouraman, Lippai, Luque – Seydi (Dobos), Carreño (Menougong).
Lombard Pápa TFC: Szűcs L. – Nagy S. (Quintero), Tóth G., Totadze, Présinger (Varga) – Farkas A., Ganugrava – Lovrencsics, Maric, Puri (Horváth).

Benczés Miklós (DVTK): – Nagy fegyvertény ez a győzelem, szervezett csapatot győztünk le, olyat, amelyik támadószellemben lépett pályára, olyat, amelyik minden csapatnak megnehezíti majd a dolgát. Kulcsfontosságúnak tartom, hogy támadójátékosaikat semlegesíteni tudtuk. Budovinszky másodszor is nagyon fontos gólt szerzett ebben az idényben, ez meghatározta a teljesítményünket, feljavultunk és a végén még több góllal győzhettünk volna. A lényeg a három pont. Érdekes, hogy ezt a meccset sem úsztuk meg kiállítás nélkül.

Véber György (Pápa): – Gratulálok a hazaiaknak, teljesen megérdemelten nyerték meg a 90 perc összképe alapján a mérkőzést. Reális eredmény született, bár a végén még megszórhattak volna minket. Jó kis tanulópénz ez nekünk, elhitték a játékosok négy siker után, hogy 70 százalék elég, és most megtapasztalhattuk, hogy ez korántsem így van. Karakterben többre vagyunk képesek,a csapat arcát szinte egyáltalán nem láttam. Egyenlő létszám után volt 10-15 percünk, amikor kapufát is lőttük, és akár egyenlíthettük is volna, de el kell ismerjem, többségében a hazaiak akarta érvényesült.

Haladás – ZTE 1:0
Rohonci úti stadion, 6500 néző
Gólszerző: Kenesei 70.

Haladás: Rózsa – Sluka, Guzmics, Korolovszly, Tóth P. – Nagy G., Iszlai (Búrány), Kovács I. (Irhás), Halmosi – Kenesei, Vujovic (Oross)
ZTE FC: Jahic – Kocsárdi, Bulatovic (Horváth), Bogunovic, Turcsik – Bujor, Szalai, Kamber, Kovács Gergő, Balázs (Kovács Gábor) – Meye (A. Delic)

Aczél Zoltán (Haladás): – Sikerült begyűjtenünk a három pontot. A találkozó teljesen nyitott volt, de végül Kenesei gólja a mi javunkra billentette a mérleget. Ennek nagyon örülök. Elégedett vagyok a játékosokkal.

Csank János(ZTE):  – Ismét nem sikerült pontot szereznünk. A fiuk jól fociztak és egészen a 70. percig nyitott volt a találkozó. Sajnálom.

Paks – Siófok 1:1
Fehérvári úti stadion, 4000 néző
Gólszerzők: Bartha 19., illetve: Melczer 32.

Paks: Csernyánszki Norbert – Heffler Tibor, Éger László, Fiola Attila, Báló Tamás – Bartha László, Mészáros István (Vayer Gábor 58′), Sipeki István, Magasföldi József (Montvai Tibor 75′) – Kiss Tamás (Hrepka Ádám 58′), Böde Dániel
Siófok: Milinte Árpád – Fejes András, Fehér Zsolt, Nyári Tibor, Kiss Zsolt – Rebryk Denys (Horváth Attila 75′), Tusori Richárd, Kecskés Tamás, Melczer Vilmos (Lattenstein Norbert 82′) – Huszák Tamás, Bozovic Bojan (Horváth Bence 87′)

Mihalecz István (Siófok): – Elégedett vagyok a látottakkal és az egy ponttal. Pakson ugyanis egyre nehezebb pontot szerezni. Azt gondolom tettünk annyit ezen a mérkőzésen, hogy megérdemeljük az egy pontot.

Kis Károly (Paks): – Gratulálok a vendégeknek az egy ponthoz. De én nem vagyok elégedett az egy ponttal. Szerettem volna, hogy itthon tudjuk tartani a három pontot, de ez nem sikerült. Több kontrára lett volna szükség és bár a játékosaim tették a dolgokat ez csak egy pontot ért.

Pécs – Kecskemét 2:2
PMFC Stadion 4500 néző
Gólszerzők: Bajzát 21., Todorovics 23., illetve: Gyurcsó 36.,85.

Pécs: Dibusz – Simonfalvi, Lantos, Todorovics, Törtei – Horváth Zs. (Goia, 56. (Marovics 78.)), Scsepanovics, Pintér A., Nagy O. – Bajzát (Fröhlich, a szünetben), Gyánó. Vezetőedző: Mészáros Ferenc
KTE: Ribánszki – Koszó, Gyagya, Balogh, Mohl – Savics, Sztokics (Foxi, 55.), Bertus (Ebala, 76.) – Gyurcsó, Bori – Simon A (Litsingi, 55.). Vezetőedző: Tomiszlav Szivics

Mészáros Ferenc (Pécs): – Igazságos döntetlen született egy nagyon jó mérkőzésen. Az első félidőben jól játszottunk, a másodikban kevésbé. Az utolsó 20 percben nagyon beszorított minket a Kecskemét. Rendkívül jól ment a rövid passzos játék a vendégeknek. Azt bánom, hogy Fröhlich meccslabdája nem ment be. Összességében boldog vagyok, hiszen 5 meccsen 13 pontot szereztünk.

Tomiszlav Szivics (Kecskemét): – Először is gratulálok a Pécsnek a feljutáshoz és ehhez a fantasztikus győzelmi szériához. Ma nagy volt az iram és igazi közönségszórakoztató meccset játszottunk. A mérkőzés előtt örültem volna az egy pontnak, így a találkozó után pedig egy kicsit hiányérzetem van. Csapatom erejét mutatja, hogy kétgólos hátrányból így fel tudtunk állni. Büszke vagyok a fiúkra, mostantól azonban már a következő összecsapásra kell koncentrálni.

Budapest Honvéd – Ferencváros 1:0
Bozsik Stadion 50000 néző
Gólszerző: Németh 70.

Bp.Honvéd: Kemenes-Lovric,Botis,Debreceni,Novák-Abass,Németh(Hidi),Délczeg(Sekulic),Akassou,Tchami(Hajdú)-Danilo
FTC: Ranilovic-Sváb(Lisztes),Grúz(Csizmadia),Otten,Junior-Jovanovic,Rósa,Maróti,Tóth-Félix(Pölöskey),Oláh

Supka Attila (Honvéd): – Tudtuk, hogy nem fogunk minden meccsen négy gólt szerezni és azzal is tisztában voltunk, hogy nagyon nehéz meccs vár ránk. Tudtam, hogy nem nyílik majd ki az ellenfél, jól zártak, de ennek ellenére volt egy-két lehetőségünk, amiből gólt szerezhettünk volna. Egy góllal jobbak voltunk a mai meccsen.

Prukner László (FTC): – Az elmúlt hetek rossz sorozata nem múlik el nyomtalanul. Nem nyílhattunk ki túlzottan, hiszen a Honvéd szórta a négyeseket. Egyenrangú partnerei voltunk a kispestieknek, nem éreztem azt, hogy bármelyik csapatban benne lenne a gól. Hetek óta úgy kapunk ki, hogy pontrúgások után talál be az ellenfél. Nem marasztalnám el a játékosaimat, hiszen mindent megtettek, hogy pontot szerezzünk. Nincs szándékomban lemondani, nem tört meg a csapat és a köztem lévő viszony, a sorsom alakulásáról a vezetők döntenek, ebben nem én vagyok az illetékes.

Források: eto.hu, dvtk.eu, zte.hu, paksifc.hu, kecskemetite.hu, ftc.hu