Egyéb sportok

Cseh Európa-bajnoki csúcsot repesztett, Hosszú is szerzett egy legjobb időt

""

Verrasztó Evelyn egy visszalépésnek köszönhetően állhatott rajtkőre és nyolcadik lett 100 méter gyorson a szerdai döntőben, mivel a keddi elődöntőben a kilencedik legjobb idő volt az övé. A fináléban végig a nyolcadik helyen tempózott, és 56.52-vel csapott a célba.

Cseh, a 200 méter pillangó világbajnoka a második elődöntős futamban végig vezetve lett első úgy, hogy 1:54.29 perces Európa-bajnoki csúccsal csapott a célba.

Hosszú 200 méter vegyesen – amelyen címvédő és világbajnok – végig vezetve 2:08.60 perccel bizonyult a leggyorsabbnak. Vele egy elődöntőben úszott – még a 100 gyors fináléja előtt – Verrasztó Evelin, ő 2:12.93-mal harmadik lett, összesítésben pedig negyedikként került a fináléba. Hosszú, aki 400 méter vegyesen és 200 méter háton már aranyérmet nyert a londoni Eb-n, később még a 100 méter hát elődöntőjében is úszott, ugyancsak címvédőként. Az első futamban elsőként végzett 1:00.03-mal, összesítésben pedig harmadikként került a döntőbe.

Ugyancsak úszhat csütörtökön fináléban Bohus Richárd, aki 50 méter háton futamában harmadik, összesítésben pedig ötödik lett 25.04 másodperces idővel.

Horváth Dávid 200 méter mellen a 12. helyen végzett 2:12.34 perces eredménnyel.