Nem indult túl jól a mérkőzés a tartalékosan felálló Real Madrid számára, már a 23. percben megszerezte a vezetést az uruguayi Stuani.

A fővárosi klubot azonban a gól sem rázta fel, a kisebbik barcelonai csapat végig partiban volt az első félidőben, azonban több gól nem született.

A második játékrészben mindent megtett Mourinho a győzelemért, behozta Benzemát, Xabi Alonsót és Cristiano Ronaldót is, aminek meg is lett az eredménye és a félidő közepén megszerezték az egyenlítő találatot Higuain révén.

A játék képe azonban nem sokat változott, nyomott ugyan a Real, de nem sikerült a fölényt gólra váltani sőt, a hazaiak kis híján megszerezték a vezetést is.

Az eredmény így 1-1 maradt, ami egyben azt is jelenti, hogy függetlenül a hátralévő három meccsétől bajnok a Barcelona.