Csak egy klasszikus volt a pályán, az is gránátvörös-kékben

""

Felfokozott hangulatban kezdődött a mérkőzés, ahogy az egy El Clásocotól el is várható. Rögtön az első percben Valdes pillanatnyi elmezavarában Di Mariának ajándékozta a labdát, aki Özilhez passzolt, a német pedig kapura lőtt. Próbálkozása megpattant egy védőn, és az elől ólálkodó Benzema közelről megszerezte a vezetést a Real Madridnak, 1-0.

A gyorsan bekapott gól megzavarta a Barcelonát, akiken amúgy is az látszott, hogy kicsit bentmaradtak az öltözőben. Többet birtokolta a labdát a Real, a katalánok nem tudtak kibontakozni. A hetedik percben Messi rázta le védőit, de lapos lövését Casillas nagyot nyujtózva hárítani tudta. A madridiak Di Maria és Ronaldo révén veszélyeztettek, utóbbi lövésénél a labda centikkel kerülte el a kaput.

""

Az első félidő közepe körül kezdett megnyugodni a vendégcsapat, a Real inkább kontrákra próbált építeni. A 30. percben Messi passzát Sanchez váltotta gólra, a chilei remekül lőtte el a labdát Casillas mellett, 1-1.

A félidő hátralévő részében már nem változott az eredmény, a Real irányította a játékot, a Barcelona pedig próbálta megtalálni a saját játékát. A játékrész utolsó percében Messi könnyen a kiállítás sorsára juthatott volna, de a játékvezető nem mutatta fel a második sárgalapját az argentin klasszisnak, így a szünetre teljes létszámmal, 1-1-es állással vonulhattak a csapatok az öltözőbe.

""

Fordulás után a Real megpróbálta letámadni a vendégeket, de játékukból hiányzott az átütő erő, a Barcelona viszont kíméletlen volt, Xavi lövésébe Marcelo ért bele szerencsétlenül, a kétségbeesetten vetődő Casillas mellett a labda a kapufát is érintve bepattogott a kapupa, 1-2.

A másik oldalon Ronaldo óriási helyzetben fejelt fölé, és a 66. percben megint büntetettt a gránátvörös-kék alakulat, Fabregas bújt ki védője mögül, és fejjel vette be Casillas kapuját, 1-3.

A harmadik gól mattolta a hazai csapatot, onnantól kezdve gyakorlatilag feladták a Blancok a mérkőzést. A Barcelona kedvére támadhatott, és a Real csak kapusának köszönhette, hogy elkerülte a nagyobb vereséget. Guardiola ismét megverte Mourinhot, a portugál meglepően könnyedén fogadta az újabb vesztes ütközetet. A közepes színvonalú meccsen elért győzelmével a Barcelona pontszámban beérte a Realt, és átvette a vezetést a spanyol pontvadászatban.