Csak az Arsenal használja az MTK új stadionjában alkalmazott rendszert
A kék-fehér klub elnöke pénteki sajtótájékoztatóján mindenekelőtt a világhálón megjelent kommentekről beszélt, amelyek a pálya alapvonalai mögött elhelyezkedő betonfalak közelségét, s látványát kritizálták. Megjegyezte, ezek a hozzászólok az elmúlt napokban úgy fogalmaztak meg sarkalatos véleményeket, hogy nem is látták, nem is láthatták még az elkészült létesítményt, hiszen a munkálatok továbbra is folynak.
Deutsch Tamás jelezte, a fal és az alapvonal között 7,5 méteres távolság van – a nemzetközi szabály 5 métert ír elő -, s természetesen labdafogó hálót is felszerelnek majd, ami megakadályozza a labdák visszapattanását. Az elnök kiemelte, Magyarországon öt, nemrég felépült vagy felújított stadionban – Ferencváros, Újpest, Debrecen, Mezőkövesd, Gyirmót – is kisebb az alapvonal és az építmény közötti különbség.
Deutsch Tamás kijelentette, a bő másfél év alatt felépült stadion a nemzetközi és a hazai szabványoknak is tökéletesen megfelelő, különleges és modern megoldásokat alkalmazó létesítmény.
Az elnök két technikai részletre – amely különlegessé teszi az arénát – tért ki: a játéktér olyan technológiával készült, melynek lényege, hogy a természetes gyepszőnyegbe összesen 20 millió darab műanyag szálat helyeztek el. Ezt a fajta, úgynevezett hibrid gyepszőnyeget alkalmazzák többek közt a liverpooli Anfield Roadon, a manchesteri Old Trafford Stadionban, vagy éppen a milánói Giuseppe Meazzában. Ezen kívül a világítás is speciális, hiszen a hagyományos rendszerrel ellentétben az Új Hidegkuti Nándor Stadiont LED-rendszer világítja meg. Deutsch Tamás elmondta, Európában egyedül az Arsenal otthona, az Emirates Stadion rendelkezik ezzel a két rendszerrel (hibrid gyepszőnyeg és LED-pályavilágítás) együtt. Kiemelte, Magyarországon elsőként az MTK-nál alkalmazzák a szigetországban hagyományos megoldást, miszerint a kispadok nem a játéktér mellett helyezkednek el, hanem a nézőtér első sorában ülnek majd a cserejátékosok és a szakmai stáb.
Az új, 7,5 milliárd forintból épült – beleérve a bontást és a tervezést is – Új Hidegkuti Stadion az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) 3-as kategóriájú létesítményének felel meg, ahol utánpótlás-, illetve felnőtt női válogatott mérkőzéseket, Bajnokok Ligája- és Európa Liga-selejtezőt is lehet rendezni.
Az elnök megjegyezte: az új stadionnal több nézőt is akarnak becsábítani, a régiben 1000-1500 közötti volt az átlagnézőszám, ezt szeretnék már a tavaszi szezonban felülmúlni, majd a jövőben, fokozatosan növelve, két-három bajnoki idény alatt nagyjából a 4000-es szám a cél.
Deutsch Tamás a sajtótájékoztatón beszámolt a szezon hátralevő részére (11 hazai mérkőzése lesz ebben az idényben még az MTK-nak) szóló jegy- és bérletárakról: az akadálymentes jegyek (1300 forint) mellett a legolcsóbb belépőkhöz a kék-fehérek ultrái juthatnak (2250 forint), míg az MTK egyesületi tagjai – minden szakosztályból – már 2450 forintért megtekinthetik a mérkőzéseket. A klub döntése értelmében nem kötelező a szurkolói kártya, ugyanakkor e nélkül kizárólag 8800 forintos áron lehet belépőt vásárolni, míg ugyanazokra a helyekre szurkolói vagy stadionkártyával 4900 forint egy jegy ára. A vendég szurkolók 2450 forintért válthatnak belépőt.
A Sporting Lisboa elleni stadionavató összecsapásra – amelyet telt ház esetén 5014-en tekinthetnek meg a helyszínen – már megkezdődött a jegyértékesítés, a VIP-jegyek 18 800 forintba, míg a sima belépők 5990 forintba kerülnek.