Egyéb sportok

Crans Montana: Cuche nyerte a Kitzbühelből áthelyezett Super G-t

Pénteken rendezték meg a még januárban, Kitzbühelben elmaradt Super G-t a svájci Crans Montanaban. A tavaszias idő nagyban nehezítette a versenyzők dolgát, 19-en be sem tudták fejezni futamukat. Már az első sízőknél látszott, hogy kemény nap lesz, a befutónál többen is elcsúsztak. A 4-es rajtszámmal induló Andreas Romar is bukott a végén, de néhány véraláfutással megúszta a futamot. Nem volt ekkora szerencséje az olasz Sandro Vilettának, aki a lejtő legnagyobb ugratóján esett el rosszul, még a bukósisakját is elbvesztette. Ugyan le tudott utána síelni a pályán, de azért kórházba vitték kivizsgálásra.

A legjobb idővel a veterán hazai kedvenc, Didier Cuche ért a célba, 0,16 másodperccel előzve meg  a hatos rajtszámmal hamar élre álló Jan Hudecet, aki így meglepetésre lett második. Szorosan mögöttük, a svájcitól mindössze 0,21 századdal lemaradva Benjamin Raich csúszott át a célvonalon, az ő nyakába került a bronzérem. A negyedik a másik hazai kedvenc, Silvan Zurbriggen lett.

"Tudtam, hogy nagy kihívás lesz a mai verseny, a pálya szakaszán nem is éreztem, hogy jól síelnék, ezért meglepődtem, mikor a célban azt láttam, hogy átvettem a vezetését – nyilatkozta a verseny után Cuche. – Azt hiszem, az alsó szakaszon sikerült megtalálnom a leggyorsabb és legtisztább utat, egyszer csak éreztem, hogy jobban megyek, nagyon örülök, hogy ezzel meg tudtam nyerni a versenyt – tette még hozzá."

Szombaton ismét szuper-óriás műlesiklás a program a férfiaknál.