CR volt a főszereplő, megbotlott a Real Madrid

Karim Benzema és Gareth Bale hiányában Cristiano Ronaldót ezúttal Jesé és Isco támogatta a csatársorban, talán ezért is a nagyobb helyzeteket inkább a hazaiak dolgozták ki a mérkőzés elején, a Málaga Keylor Navas védése után a lécet is eltalálta.

Ennek ellenére a Real szerzett vezetést, Kroos szabadrúgását Cristiano Ronaldo bólintotta Carlos Kameni kapujába, de a portugál lesen állt. CR maradt a főszerepben, két perccel később büntetőt harcolt ki, de a kameruni kapus védte a lövését.

""

A második félidőben előbb Navas bravúrja mentette meg a Madridot, majd egy jókora védelmi hibát kihasználva Raúl Albentosa egyenlíteni tudott.

A hajrában Navas mutatott még be újabb bravúrt, az eredmény már nem változott.

Málaga–Real Madrid 1–1 (Raúl Albentosa 66., ill. Cristiano Ronaldo 33.)

Rayo Vallecano–Sevilla 2–2 (Manucho 43., Miku 62., ill. N’Zonzi 10., Iborra 20.)