Nagyon bekezdett a Real Madrid az Espanyol ellen, Karim Benzema fejesével már a 7. percben meg is szerezte az előnyt a madridi csapat. Öt perccel később már kettő volt a különbség, Cristiano Ronaldo értékesített egy tizenegyest.

A megrogyó Espanyol fel sem ocsúdott, amikor James Rodríguez megpattanó lövésével tovább növelte előnyét a királyi csapat. A félidőt a találkozó legszebb gólja zárta, CR mutatott be egy remek cselt, majd ballal zúdított a jobb feslőbe.

""

Fordulás után kicsit aktívabb volt a barcelonai csapat, Keylor Navas védett is párat, majd a hajrában CR fejelt gólt, majd a csereként beállt, menteni igyekvő Duarte vétett egy öngólt.

Hihetetlen, de Cristiano Ronaldo pályafutása 39. mesterhármasát ünnepelhette.

Érdekesség, hogy az Espanyol oda-vissza hatot kapott a Realtól.

A többi mai találkozón akadt pár meglepetés: a Las Palmas ugyanis legyőzte a Celta Vigót, míg a Valencia hazai pályán kapott ki a Sporting Gijóntól. Gary Neville nyolcadik bajnokiján sem szerezte meg első bajnoki sikerét.

Real Madrid–Espanyol 6–0 (Benzema 7., C. Ronaldo 12. – 11-esből, 45., 82., J. Rodríguez 16., Óscar Duarte 87. – öngól)
Sevilla–Levante 3–1 (Gameiro 1., Iborra 47., Konopljanka 76., ill. Rossi 56.)
Valencia–Sporting Gijón 0–1 (Antonio Sanabria 50. – 11-eből)
Las Palmas–Celta Vigo 2–1 (J. Viera 33. – 11-esből, Willian José 90., ill. Bongonda 5.)