Kézilabda

Cozma-ügy: Életfogytiglanra ítélték a két főbűnöst

Csütörtökön életfogytig tartó fegyházbüntetést szabott ki a Veszprém Megyei Bíróság Raffael Sándorra és Németh Győzőre, akiket Marian Cozma meggyilkolásával és Ivan Pesic megkéselésével vádolt a veszprémi ügyészsége.

Sztojka Ivánt, a harmadrendű vádlottat szintén bűnösnek találták, ezért ő első fokon 20 év fegyházbüntetést kapott a bíróság által kihirdetett ítélet szerint.

Továbbá a negyedrendű vádlott, Pál Gábor 5, az ötödrendű vádlott, Bihari Csaba pedig 4 év letöltendő fegyházbüntetést kapott.

A bűnpártolással vádolt hatodrendű vádlott Gergely Péterné 3, a hetedrendű vádlott Antalik László 2 év 8 hónap börtönbüntetést kapott, írja a vasnepe.hu.

A bíróság a vádlottakat csaknem 74,6 millió forint bűnyügyi költség megfizetésére kötelezte.

A Cozma-ügyben az emberölés miatt indult büntetőper a múlt év szeptembere óta tart, és az eltelt kilenc hónap alatt a bíróság több száz tanút és mintegy 25-30 szakértőt hallgatott meg. Az emberölési per iratanyaga 69 kötet, mintegy 17 ezer oldal.

Marian Cozma, az MKB Veszprém játékosa még 2009 februárjában kapott halálos késszúrást egy veszprémi szórakozóhelyen, a korházba szállítás során vesztette életét.