Copa América: Neymar nélkül nyertek a brazilok, magukkal vitték Kolumbiát is

Kolumbia lépett először pályára Peru ellen, és mindenképp nyerniük kellett a biztos továbbjutás érdekében. Jamesék ennek megfelelően nagy elánnal kezdtek, de Falcao hozta az utóbbi hetek gyenge formáját és a cseréje, Jackson Martínez is csak helyzetekig jutott.

A meccs hajrájára inkább már csak a keménykedés maradt, végül a brazilokra „bízták magukat” a kolumbiaiak és szerencséjük lett. Az is igaz, hogy elég volt annyi, hogy valamelyik csapat begyűjtse ott a három pontot.

Kolumbia–Peru 0–0
Kolumbia: Ospina – Arias, Zapata, Murillo, Armero (Ibarbo, 57.) – Cuadrado, C. Sánchez, E. Valencia (Mejia, 24.), J. Rodríguez – Falcao (J. Martínez, 66.), T. Gutiérrez . Szövetségi kapitány: José Pekerman
Peru: Gallese – Advíncula, Zambrano, Ascues, J. M. Vargas – J. Sánchez (P. Hurtado, 81.), Ballón, Lobatón, Cueva (Yotún, 90.) – C. Pizarro (Farfán, 56.), Guerrero. Szövetségi kapitány: Ricardo Gareca

""

A brazilok remekül kezdtek, a kezdőben helyet kapó Robinho szöglete után Thiago Silva kapásból vette be a venezuelai kaput már a kilencedik percben, ekkor úgy tűnt, hogy gála lesz a vége, de a brazilok csak helyzetekig jutottak.

A második félidő legelején Thiago Silva szöglet utáni fejesét védte bravúrral Baroja, majd Willian tálalt középre külsővel, Roberto Firmino pedig üresen érkezett és kettőre növelte az előnyt.

A brazilok ettől nagyon megnyugodtak, Arango szabadrúgásait védte Jefferson, miközben a túloldalon megint védő veszélyeztetett, David Luiz ollózását fogta Baroja.

A hajrában jöttek az izgalmak, a csereként beállt Miku ugyanis szépített, Arango szabadrúgását paskolta a kapufára Jefferson, de a kipattanóra Miku reagált a leggyorsabban és fejjel szerzett gólt. A magyar származású csatár kis híján egyenlített a legvégén, de megmenekültek a brazilok és Kolumbia is.

Brazília–Venezuela 2–1 (1–0) Gólszerző: Thiago Silva (9.), Firmino (51.), ill. Miku (84.)

Brazília: Jefferson – D. Alves, Miranda, Thiago Silva, Filipe Luís – Elías (Tardelli, 76.), Fernandinho – Willian, Coutinho (Tardelli, 67.), Robinho (Marquinhos, 76.) – Firmino (David Luiz, 67.).Szövetségi kapitány: Dunga
Venezuela: Baroja – R. Rosales, Vizcarrondo, Túnez, Cichero – T. Rincón, Seijas (J. Martínez, a szünetben) – R. Vargas (C. González, a szünetben), Arango, Guerra (Miku, 72.) – S. Rondón. Szövetségi kapitány: Noel Sanvicente