Conte legyőzte Guardiolát: robog a Chelsea – videó

Hamar vezetéshez jutott a Chelsea, Eden Hazard már a 10. percben betalált, igaz, korán érkezett is a válasz, Sergio Agüero a 26. percben egalizált. Mindkét csapat kiválóan játszott, sok helyzetet alakított ki – a City többször megszerezhette volna a vezetést, mégis a Chelsea került újból előnybe, ami – mint később kiderült – a győzelmet is jelentette: Fernandinho kezezése után Hazard rúghatott büntetőt, ami kimaradt, de a kipattanónál már nem hibázott a belga. Maradt a 2-1, fontos három pontot szerzett Antonio Conte legénysége.

Meglepetésre ikszelt a Liverpool hazai pályán a Bournemouth ellen, ellenben a Tottenham simán verte a Swansea-t, az Arsenal a West Hamet, a Hull a Middlesbrough-t és a Southampton a Crystal Palace-t. A Chelsea előnye továbbra is hét pont a Spurs előtt a tabellán.

All Goals & Highlights HD – Chelsea 2-1… by jaredpeele

Premier League, 31. forduló:

Arsenal–West Ham United 3–0 (Özil 58., Walcott 68., Giroud 83.)

Hull City–Middlesbrough 4–2 (Markovics 14., Niasse 27., A. Hernández 33., Maguire 70., ill. Negredo 5., De Roon 45+1.)

Southampton–Crystal Palace 3–1 (Redmond 45., Josida 84., Ward-Prowse 85., ill. Benteke 31.)

Swansea City–Tottenham 1–3 (Routledge 11., ill. Alli 89., Szon 90+1., Eriksen 90+4.)

Chelsea–Manchester City 2–1 (Hazard 10., 35., ill. Agüero 26.)

Liverpool–Bournemouth 2–2 (Coutinho 40., Origi 59., ill. Afobe 7., King 87.)