Egyéb sportok

Chicago diadal Székesfehérváron

Július 02.án a székesfehérvári Főnix Grund műfüves pályáján került megrendezésre a 2023-as magyar minifutball bajnokság SPORT365 Nyugat-magyarországi döntője. A 2016-os országos bajnokság döntője után tehát ismét Szoboszlai Dominik nevelőegyesülete adott otthont minifoci eseménynek.

10 csapat, a nyugati régió bajnokai és kupagyőztesei kerültek a fehérvári döntőbe, a csapatok 2 db 5 fős csoportban kezdték meg a küzdelmeket. Az ’A’ csoport igen izgalmasra sikeredett, hiszen a győri Bauart 2002, a múlt héten a Balaton Touron diadalmaskodó komáromi Kétballábasok és komlói Gabriella Kupa győztes ART-Innova is 9-9 pontott szerzett, továbbjutásukról az egymás elleni eremények döntöttek, melyből előbbi két csapat jött ki jobban.

""

A ’B’ jelű ötös – ha lehet mondani – még izgalmasabbra sikeredett. 7 ponttal a fővárosi fiatalokból álló Chicago nyerte a csoportot, megelőzve a veretlenül 6 ponttal továbblépő büki Tutto Bene Scarpe Black Jack FC-t. Szintén 6 pontot szerzett és veretlenül búcsúzott a budapesti Maxim Zrt és a kaposvári bajnok Belo BT-is versenyben volt szinte az utolsó pillanatokig a továbbjutásért.

Kér remek elődöntő következett. Előbb a Bauart 2002 győzte le a második félidőre elfáradó Tutto Bene Scarpe alakulatát, majd a Chicago bizonyult jobbnak a komáromiaknál! A bronzmeccsen kinyilt a gólzsák és a gólkirály Fekete András vezetésével a Kétballábasok megszerezték a bronzérmeket.

""

A döntő hatalmas taktikai csatát hozott, várható volt, hogy egy találat fog dönteni. Azt az egyet Czermann Márk, a fővárosi csapat 10-ese szerezte, mellyel a Chicago csapata nyerte meg a SPORT365 nyugat-magyarországi döntőjét és a ceglédberceli SZPCDSE-ECECE után másodikként kvalifikált a magyar minifutball bajnokság július 30-i Final4 döntőjébe!

„Elégedett vagyok a SPORT365 nyugat-magyarországi döntőjével. Régiós partnereink bajnokai- és kupagyőztesei érkeztek a versenyre a nyugati országrész szinte minden pontjáról. A csapatok szinte alig ismerték egymást, így azon kívül, hogy megharcoltak a győzelemért új sportkapcsolatok is alakultak, remek volt látni ahogy hozzáállnak a versenyhez. Köszönöm bajnokságszervezőinknek, hogy eljuttatták ide legjobbjaikat és természetesen gratulálok a győztes Chicago csapatának a győzelemhez és így a Final4-ba jutáshoz!” – Pinkóczi Tibor, alelnök, Minifutball Szövetség

Forrás és képek: Országos Mini-Futball Szövetség (OMFSZ)