Amerikai sportok

Chicago Bulls: A szurkolók gerjesztik a feszültséget

A csapat jó teljesítménye nem elég a Chicago Bulls szurkolóinak, akiknek nem tetszik Carlos Boozer játéka és a hozzáállása. A huszonkilenc esztendős erőcsatár tavaly nyári átigazolása után is kiverte a biztosítékot a szurkolóknál, ugyanis kézközépcsont-törést szenvedett, ez önmagában nem nagy is olyan nagy probléma, de a játékos elmondása szerint a sötétben ajtót akart nyitni, átesett a földön lévő sporttáskáján és olyan szerencsétlenül ért földet, hogy megtörtént a baj. Az eset után nem csak a szurkolók, de a klub vezetői is megharagudtak Boozerre.

Most is egy sérülés az oka mindennek. A kosaras az Indiana Pacers elleni ötödik (április 26.) mérkőzésen szenvedett lábujj sérülést, ezzel magyarázza gyenge formáját. Boozer a rájátszásban hét mérkőzésen lépett parkettre, átlagban 31.3 percet tölt a pályán, ezalatt 10.3 pontot és 10.0 lepattanót szerzett, ami nem rossz teljesítmény, de nem is túl jó, főleg, ha Boozerről van szó, akinek a csapat egyik vezérének kellene lennie.

A támadások ellenére a „Bikák” mestere, Tom Thibodeau kiáll játékosa mellett: Szükségünk van rá! Napról napra egyre jobb lesz, hamarosan régi formájában játszik, majd. – mondta a szezon legjobb edzőjének megválasztott, Thibodeau. Érdekesség, hogy az Atlanta Hawks elleni második mérkőzésen (szerdán) a szurkolók kifütyülték Boozert.