Championship – Oda lett Fülöpék veretlensége

Az Ipswich Town Fülöp Mártonnal a kezdőcsapatában fogadta a QPR-t, míg Priskin és Buzsáky a padról nézte, ahogy a vendégek Jamie Mackie góljával megszerzik a vezetést. A vendégeknek ezt megelőzően már az első percben is hatalmas ziccerük volt, ám Helguson a remekül kimozduló Fülöpbe lőtte a labdát. Nem kellett sokat várni, hogy két magyart lássunk a pályán: a 36. percben Alejandro Faurlin megsérült, így szerepet kaphatott Buzsáky Ákos is. Négy perccel a félidő vége előtt megduplázta előnyét a QPR: Helguson passzából ismét Mackie volt eredményes.

A második félidőben Roy Keane cserékkel próbálta felrázni csapatát, pályára lépett Priskin Tamás is, ám gólt újból csak a vendégek szereztek: az eddig két gólpasszt jegyző Helguson is betalált. Győzelmével a QPR megerősítette vezető helyét, míg az Ipswich rosszabb gólkülönbsége miatt lecsúszott az ötödik helyre.

Nem brillírozott a Cardiff City sem, Gyepesék az alsóházban lévő Leicester City ellen kaptak ki, ráadásul úgy, hogy az 51. percig még vezettek. A magyar védőt kezdőként bevető kékek 17 perc alatt két gólt kaptak, újítaniuk pedig nem sikerült, így 2-1 lett a végeredmény. A Cardiff veresége ellenére továbbra is második a tabellán.

Rendkívül fontos győzelmet aratott a Middlesbrough csapata: a Premier League-be pályázó hazaiak a tavaly még elsőosztályú Burnleyt fogadták. Sokáig úgy tűnt, megpecsételődik az állásáért küzdő Gordon Strachan sorsa, ám ekkor érkezett az ex-győri Tarmo Kink, és hajrában szerzett két góljával (a másodikat a 94. percben, szabadrúgásból lőtte) megfordította a találkozót.

Halmosi Pétert ezúttal sem nevezték a keretbe, csapata, a Hull City pedig 2-0-ra verte a Derby County csapatát.