Carolina-siker az NHL nyitányán

A helsinki Hartwall Arénában 12 355 szurkoló nézte végig a Minnesota Wild, és a Carolina Hurricanes mérkőzését, azaz az idei NHL-szezon nyitányát.

Az első harmadban úgy tűnt, hogy a Wild könnyed győzelemmel kezdi az új idényt. Játékosai sorra dolgozták ki a helyzeteket, csak a befejezéssel álltak hadilábon, vagy fogalmazzunk úgy, hogy a Hurricanes gólvonala előtt álló Cam Ward megbabonázta a Minnesota támadóit.

Az első harmad végén Guillaume Latendresse (Wild) és Brandon Sutter (Hurricanes) góljaival 1-1 volt az állás. Következett a – mint később kiderült mindent eldöntő – második harmad, ahol saját magát verte meg a Minnesota. A harmad felénél Cam Barkert és Matt Cullent is kiállította a játékvezető, a kettős emberelőnyt a finn Jussi Jokinen fordította a Carolina javára. Ebben a harmadban még eredményes volt  Anton Babchuk és a második gólját ütő Brandon Sutter, a Wild részéről viszont csak Matt Cullen talált be, így 4-2-es  Carolina vzeetéssel vonultak öltözőbe a csapatok.

Az utolsó harmadban a Minnesota szinte a kapuhoz szegezte ellenfelét, de csak egyszer, Brent Burns révén sikerült Ward ketrecébe juttatni a korongot. A mérkőzésen a második harmadban jól jégkorongozó Carolina Hurricanes 4-3-re legyűrte a mérkőzés többi részében jobban – de kevesebb eredménnyel – játszó Minnesota Wild csapatát.