Carl Edwards hatalmasat bukott, jól mentek a Busch-testvérek

Nem lopta be magát Carl Edwards (Roush Fenway Racing, Ford) szívébe a Long Pond-i aszfaltcsík. A pontverseny első helyezettje a szombati időfutamon a 6. legjobb eredményt érte el, ennek ellenére a verseny katasztrofálisan alakulat a számára. Edwards 59 kör után feladta az 5-hour Energy 500 futamot, ezzel hét pontot szerzett. Edwards-nak szerencséje sem volt, ugyanis Jimmie Johnson (Hendrick Motorsports, Chevrolet) a 4., míg csapattársa Dale Earnhardt jr. a 6. helyen végzett. Összesítésben Johnsonnak, már csak 6, míg Earnhardt-nak 10 pont a hátránya.

A 200 körös versenyt Jeff Gordon (Hendrick Motorsports, Chevrolet) nyerte meg. A harminckilenc esztendős, 4-szeres Sprint kupa bajnok idei második, pályafutása 84. sikerét könyvelte el. A második és a harmadik helyet a Busch-testvérek szerezték meg. Kurt (Penske Racing, Dodge) lett a második, míg Kyle (Joe Gibb Racing, Toyota) a harmadik.