Bundesliga: vajon hányat rúg a Bayern a Leverkusennek? – előzetes

Josep Guardiola együttese – amely a Bajnokok Ligájában és a Német Kupában is címvédő – kedden simán továbbjutott az Arsenal ellen a BL negyeddöntőjébe, szombaton pedig sorozatban 50. meccsén őrizheti meg bajnoki veretlenségét a gyógyszergyári gárda vendégjátékán.

A statisztika azonban óvatosságra inti az otthon még százszázalékos münchenieket: a Bayer elleni legutóbbi négy meccsükből csak egyet tudtak megnyerni két vereség és egy döntetlen mellett, a két alakulat kilenc utóbbi összecsapását tekintve pedig csupán három olyan volt, amelyen a Bayern diadalmaskodott. A Bundesliga történetében ugyanakkor a Leverkusennek épp a Münchennel szembeni a legrosszabb az örökmérlege: 69 összecsapásból 40-et a bajorok nyertek meg, a Bayer 15-ször hagyta el győztesen a pályát. A két együttes legutóbbi 47 mérkőzésén mindig esett gól, az eddigi utolsó 0-0 dátuma: 1990. április 28.

A Leverkusennek a harmadik hely megtartása miatt is fontos a szombati meccs, mert ha nem nyer, a negyedik Schalke pedig a fordulót nyitó péntek esti találkozón győz Augsburgban, a gelsenkircheni gárda feljön a bronzérmes pozícióba. A Szalai Ádámot is foglalkoztató Schalkénak azonban nem lesz könnyű dolga, mivel a hatodik helyen tanyázó Augsburg viszonylag jó mérleggel rendelkezik hazai pályán. Az is igaz ugyanakkor, hogy még soha nem nyert a gelsenkircheniek ellen a Bundesligában.

A második helyezett Borussia Dortmund a nyolcadik Borussia Mönchengladbachot fogadja, míg az ötödik Wolfsburg a kiesés elkerüléséért küzdő, sereghajtó Eintracht Braunschweig vendége lesz. Huszti Szabolcs csapata, a pocsék idegenbeli mérleggel rendelkező (10 vereség, 1-1 döntetlen és győzelem), 12. Hannover a stabil középcsapatnak számító fővárosi Hertha stadionjában próbálkozhat feljebb kapaszkodni a tabellán.