Bundesliga: Szalaival fogadhatja a Schalke a Leverkusent – előzetes
A gelsenkircheniek pocsékul rajtoltak a Bundesligában, ugyanakkor kedden volt okuk az örömre, miután a görög PAOK vendégeként, a magyar válogatott csatár két góljának is köszönhetően 3-2-re diadalmaskodtak, amivel bejutottak a Bajnokok Ligája csoportkörébe.
Szalai a találkozót kézsérüléssel játszotta végig, s úgy tűnt, akár műtétre is sor kerülhet, ám később kiderült, hogy nincs törés, így a támadó játszhat a szombat esti rangadón, valamint a románok elleni világbajnoki selejtezőn is bevethető lesz.
A Huszti Szabolcsot foglalkoztató Hannover a szintén százszázalékos Mainzot fogadja, de a szezont két góllal és egy gólpasszal kezdő magyar játékos nélkül, őt ugyanis az előző fordulóban, a Szalaiék elleni meccsen kiállították, a szövetség pedig három mérkőzésre szóló eltiltással büntette.
Az ugyancsak hibátlan Borussia Dortmund a forduló vasárnapi zárómérkőzésén az Eintracht Frankfurt otthonába látogat.
LABDARÚGÁS |
Bundesliga, 4. forduló, szombat: |
Borussia Mönchengladbach-Werder Bremen 15.30 Hannover 96-FSV Mainz 05 15.30 VfL Wolfsburg-Hertha BSC 15.30 1. FC Nürnberg-FC Augsburg 15.30 Hamburger SV-Braunschweig 15.30 FC Schalke 04-Bayer Leverkusen 18.30 |
vasárnap: |
VfB Stuttgart-1899 Hoffenheim 15.30 Eintracht Frankfurt-Borussia Dortmund 17.30 |
kedden játszották: |
Freiburg-Bayern München 1-1 (0-1) |