Bundesliga: kiesett a Hoffenheim, a Schalke indulhat a BL-selejtezőben

A Freiburgnak nyernie kellett volna ahhoz, hogy megelőzze a gelsenkircheni együttest, s bár 1-1 után nagy nyomást helyezett ellenfelére, végül kikapott.

A BL-döntőre készülő csapatok közül a már bajnok Bayern München öt perc után 2-0-s, tíz perc elteltével pedig 3-1-es hátrányban volt Mönchengladbachban, aztán megrázta magát, és 4-3-ra győzött.

A Bayern így 91 pontos rekordteljesítménnyel zárta a Bundesliga mostani kiírását.

A szintén BL-finalista Borussia Dortmund hiába vezetett, végül alulmaradt a vendég Hoffenheimmel szemben, amely így egyelőre megmenekült a kieséstől, s a bennmaradást osztályozón vívhatja ki.

A már kiesett Fürth ezúttal Augsburgban kapott ki 3-1-re, a vendégeknél Stieber Zoltán a 80. percben csereként lépett pályára. A Fürth gárdájához a Hannoverben 3-0-s vereséget szenvedő Düsseldorf csatlakozott kiesőként.

Gólszerzők: Nilsson 61., De Bruyne 37.,89., Polter 81., Pekhart 88.,
Borussia Dortmund-1899 Hoffenheim 1-2 (1-0)
Gólszerzők: Lewandowski 6., Salihovic 77.,(büntetőből)  82.,(büntetőből)
Borussia Mönchengladbach-Bayern München 3-4 (3-2)
Gólszerzők: Stranzl 4., Hanke 5., Martinez  7., Nordtveit 10., Ribéry 53., 18., Robben 59.,
Eintracht Frankfurt-VfL Wolfsburg 2-2 (1-2)
Gólszerzők: Polak 8., Diego 19., Meier 36., Rodriguez 90., (öngól)
FC Augsburg-Greuther Fürth 3-1 (1-0)
Gólszerzők: Werner 30., Callsen-Bracker 55., Trinks 62., Ji D. W. 75.,
Hamburger SV-Bayer Leverkusen 0-1 (0-0)
Gólszerzők: Kiessling 90.,
Hannover 96-Fortuna Düsseldorf 3-0 (1-0)
Gólszerzők: Diouf 36., Ya Konan 61., 76.,