Magyar foci

Bundabotrány: "Álmaimban Amerika" – ezért bundázott Lipcsei Betta?

""

Mint arról korábban beszámoltunk, a rangado.hu szerint Détári Lajos és a Sport TV Harmadik félidő című műsorának egyik műsorvezetője, Lipcsei Betta is érintett a bundabotrányban.

A korábbi diósgyőri és siófoki futballista szerint mindkét személy kapcsolatban állt a fogadási csalások irányítóival. Horváth ugyan később kijelentését megcáfolta úgy nyilatkozott, nem tett terhelő vallomást sem Détárira, sem pedig akkori barátnőjére, Lipcsei Bettára, a rangado.hu most hivatalos dokumentumokkal bizonyítja, hogy az exfutballista az általa aláírt vallomásban megemlíti mindkettőjüket.

A lap által közölt dokumentumból az is kiderült, hogy Lipcsei Betta miért szorgalmazta a 2008. november 9-én lejátszott Siófok-ZTE (1-4) meccs manipulálását.

"Lipcsei Betta is ott tartózkodott, és négyen egyöntetűen mondtuk, hogy visszautasítjuk ezt az ajánlatot, mivel sokalltuk a négy gólt. De mivel én nagyon szerelmes voltam akkori barátnőmbe, Lipcsei Bettába, erősen tudott befolyásolni, és közölte, hogy muszáj megcsinálni ezt a meccset, mert már ő is fogadott a bet365.com fogadóirodánál, és télen Amerikába szeretne menni pihenni.Jelen pillanatban ő a Sport 1 csatorna Harmadik félidő című műsorának vezetője, aki természetesen tudott arról, hogy a mérkőzés manipulálva lesz. Végül mégis úgy döntöttünk – barátnőm kérését is figyelembe véve –, hogy megcsináljuk a mérkőzést” – olvasható a portál által közzétett dokumentumban.

Az ügy további részletei a rangado.hu-n olvashatók.