Buffon megsérült, négyet lőtt a Juve és a Roma

""

A labdarúgó olasz bajnokság 5. fordulójának szerdai játéknapján a négy nagy csapat, a Juventus, az Internazionale, az AS Roma és a Napoli közül csak a nápolyiak nem tudták megszerezni a három pontot. A hétvégi Derby d’Italia után a pályát vesztesként elhagyó, többszörös címvédő Juventus tükörsima győzelemmel tudta feledtetni az Inter elleni vereséget. A zebrák 4-0-val küldték haza a Cagliarit, az argentin Gonzalo Higuaín ismét a kapuba tudott találni. Ami talán még az eredménynél is fontosabb, hogy Gianluigi Buffon izomsérülés miatt nem jött ki a második félidőre.

Szintén 4-0-ra győzött az Edin Dzeko vezette Roma is, a bosnyák csatár kezdi visszanyerni rég látott formáját, legalábbis a Crotone ellen szerzett két gólja erre utal… A farkasok mezében a 39 éves Francesco Totti 2015. május 31. után először játszott végig egy teljes mérkőzést. Az Inter Mauro Icardi duplájával már a 17. percben beállította a 2-0-s végeredményt az Empoli otthonában, amivel megerősítette, hogy a hétvégi Juve elleni győzelmével talán megindul felfelé Frank de Boer együttese.

A Napoli a Genoa otthonában hullajtott fontos pontokat, egyik csapat sem volt képes kapuba találni a Stadio Luigi Ferraris gyepén. A nap korábbi mérkőzésén Nagy Ádámot csúnyán felrúgta a Sampdoria egyik játékosa, a magyar játékos csapata, a Bologna pedig élt a lehetőséggel és 2-0-ra győzött, amivel már a táblázat első felében találhatóak a bordó-kékek.

Labdarúgás, SerieA, 5. forduló
AS Roma-Crotone 4-0 (2-0) gólszerzők: El Shaarawy (26.), Mo. Szalah (37.), Dzeko (48., 57.)
Atalanta-Palermo 0-1 (0-0) gólsz.: Nestorovski (89.)
Chievo-Sassuolo 2-1 (2-1) gólsz.: Rigoni (21.), L. Castro (40.), ill. Defrel (28.)
Empoli-Internazionale 0-2 (0-2) gólsz.: Icardi (10., 17.)
Genoa-Napoli 0-0
Juventus-Cagliari 4-0 (3-0) gólsz.: Rugani (14.), Higuaín (33.), Dani Alves (39.), Ceppitelli (83. öngól)
Pescara-Torino 0-0
Udinese-Fiorentina 2-2 (2-1) gólsz.: Zapata (26.), Danilo (45.), ill. Babacar (30.), Bernardeschi (52. büntetőből)