Jégkorong

Budapesti sikerek a Winter Classic második napján

""

Fotó: MJSZ

A Karácsonyi Hoki Buli második napján 16 órától az Újpest csapata fogadta a Csíkszeredát. A lilák hamar támadásba lendültek, és 34 másodperc elteltével Csányi góljával már náluk volt az előny. A második harmadban Antal Zsombor révén egyenlített a Sportclub csapata, a meccs az utolsó 20 percben dőlt el, az UTE három gólt lőtt, az erdélyi csapat pedig egyszer sem talált be, így 4-1-re nyertek Benkék. Az Újpest gólszerzői Hebar, Pápa és Hegyi voltak.

20 órától következett a nap csúcstalálkozója, a tavalyi MOL Liga döntő visszavágója, a MAC Budapest és DVTK Jegesmedvék között. A mérkőzést a MAC kezdte aktívabban, többször is nagy forgalmat generáltak Adorján kapuja előtt. A hatodik perc legvégén a tavaly még Miskolcon játszó Booras talált a hálóba, és szerezte meg a vezetést a kékeknek. Alig másfél perc elteltével érkezett Nagy Krisztián, és máris 2-0 volt az eredményjelzőn. A hazaiak továbbra is lendületben maradtak, nehezen sikerült helyzeteket kialakítaniuk a Jegesmedvéknek, és a 18. percben Terbócs István talált be újra a vendég kapuba. Gyorsan összekapták magukat a borsodiak, az utolsó percben előbb Hajós Roland, majd tíz másodperccel később Galanisz Nikandrosz volt eredményes, így a szünet után 3-2 volt az állás.

A második harmad jobbára az ellenfél fárasztásáról szólt, egy-egy gólt szerzett mindkét csapat a középső periódusban: előbb Escobedo növelte a MAC előnyét a 35. percben emberelőnyből, majd Sakaris szépített a 39. minutumban. A záró húsz perc gyors pesti gólllal indult, Kovács Bronson talált be két és fél perc után, és ezután jobbára a kiállításokról szólt ez a harmad. A miskolciak nem találták az emberelőnyös játékukat, és nem sikerült érdemi lehetőségeket kialakítani, a MAC pedig a kontrákra építkezett. 17 másodperccel a vége előtt Somogyi Balázs talált be az üres kapuba, majd Johnston és Terbócs ökölpárbaja zárta a találkozót. A MAC a három pont megszerzésével csökkentette hátrányát a tabellán, így a Miskolc, az Újpest és a MAC egy pont különbséggel áll a tabella első három helyén.

Jégkorong, MOL Liga, December 29:

Újpest-SC Csíkszereda 4-1

Gólszerzők: Csányi, Hebar, Pápa, Hegyi, ill. Antal

MAC Budapest-DVTK Jegesmedvék 6-3

Gólszerzők: Booras, Nagy K., Terbócs, Escobedo, Kovács B, Somogyi, ill. Hajós, Galanisz, Sakaris