AtlétikaFriss hírek

Az egész stadion a túl hamar kiengedő brit futón röhögött

Kép forrása: Jurij Kodrun/Getty Images for European Athletics)

Jake Odey-Jordan, 16 éves brit futó 150 méter után úgy gondolta, már megnyerte a futamát. Hatalmasat tévedett!

Javában zajlik az U18-as atlétikai Európa-bajnokság Besztercebányán. A párizsi olimpia előtt néhány nappal a kontinens legjobb utánpótlás atlétái mérik össze tudásukat Szlovákiában.

A férfi 200 méteres síkfutás egyik előfutamában hamar meg is született a torna, de az is lehet, hogy az év blamája.

Jake Odey-Jordan, 16 éves brit futó, a szám hatalmas esélyeseként érkezett az Eb-re. Ennek megfelelően 150 méternél óriási előnyben volt a mezőny előtt, amikor – vélhetően gondolva a következő futamokra is – lelassított.

A mögötte futók kapva kaptak az alkalmon, és a hátralevő métereken megelőzték a fiatalt, aki így a negyedik helyen ért célba. Mivel csak az első három jutott tovább a következő körbe, Odey-Jordan így kiesett.

A kommentátorok így reagáltak a futam utolsó harmadában történtekre:

„Itt meg mi zajlott le? Valami itt nagyon félrement. Hatalmas szerencsétlenség. Túlságosan korán engedett ki, így a fél mezőny megelőzte” – mondták a közvetítőállásban.

„Most egy életre megtanulta, pedig 150 méterig igazi mestermunkát láthattunk” – tették hozzá.

A futamot így a svéd Bram Persoon nyerte 21.79-es idővel, Samuel Kaerhog (dán) lett a második, míg Mathieu Gabioud (svájci) a harmadik.

Az eset után Jake Odey-Jordan is értékelte hibáját:

Minden rendben van. Csak magamat okolhatom, az egész az én hibám volt. Ez van. Jól éreztem magam. Nem ez volt a leggyorsabb futásom, de jó volt – mondta a 16 éves Odey-Jordan.

„Simán bementem volna 21 másodperc alá, de tényleg semmi gond. Ez volt az első futamom itt. Próbálgattam a lábaimat. Minden a legnagyobb rendben, nem bánok semmit” – folytatta.

Egy darabig biztosan emlegetni fogják a brit futó esetét, aki, ha tanul az esetből, legközelebb jobban figyel a méterekre.