Brazília ugyanúgy esett ki a Copáról, mint négy éve!

""

Brazília tankönyvbe illő támadás végén szerzett vezetést Robinho révén a 15. percben, de Paraguay előbb egyenrangú ellenféllé vált, a második félidőben pedig már jóval veszélyesebben, kapura törőbben is játszott.

Derlis González megérdemelten egyenlített a hajrához közeledve tizenegyesből Thiago Silva felelőtlen kezezése után. A Basel játékosa volt az, aki a mindent eldöntő büntetőt belőtte az ötödik sorozatban (a braziloknál Everton és Douglas Costa, a piros-fehéreknél csak Santa Cruz hibázott).

Megismételte önmagát a történelem, a legutóbbi, 2011-es kiírásban is Paraguay ejtette ki Brazíliát, szintén a negyeddöntőben, szintén tizenegyesekkel (akkor 2-0 lett a büntetőpárbaj vége).

Argentína és Paraguay útja ismét találkozik, ezúttal már a döntőbe jutás lesz a tét kedd este Concepciónban! A csoportkörben 2-2-re végeztek egymással a felek.