Kép forrása: Fradi Media

Második mérkőzését is megnyerte a Ferencváros címvédő férfi vízilabdacsapata a Bajnokok Ligája csoportkörében: Nyéki Balázs együttese kedden a szerb Radnicki otthonában diadalmaskodott.

A magyar bajnok és kupagyőztes egy hete a georgiai Dinamo Tbiliszi elleni 16-7-es hazai győzelemmel kezdte a sorozatot. Papíron ezúttal jóval nehezebb feladat várt rá, ugyanis a Radnicki a holtszezonban öt párizsi olimpiai bajnok szerb válogatottal erősítette meg a keretét.

Érkezett a klubhoz a háromszoros aranyérmes, ex-ferencvárosi Nikola Jaksic, valamint testvére, Petar, illetve Radoslav Filipovic, a Vasatól eligazoló Strahinja Rasovic és Radomir Drasovic. Rajtuk kívül még sikerült meggyőzni karrierje meghosszabbításáról a kétszeres olimpiai bajnok 39 éves Dusko Pijetlovicot is.

A Radnicki – amely a csoportkör első fordulójában ötméteresekkel kikapott a Jadran Split vendégeként – már találkozott egy magyar csapattal az idényben. A BL selejtezőjében háromgólos hátrányból fordítva győzte le a BVSC-t és éppen annak a sikernek köszönhetően tudta megelőzni a zuglóiakat kvalifikációs csoportban.

Ezúttal az első két gólt a hazai csapat dobta, de azután összeállt a Ferencváros védekezése, így még az első negyedben összejött az egyenlítés (2-2), a másodikban pedig hárommal elhúzott a magyar csapat.

A Radnicki közvetlenül a második szünet előtt tudott újra az FTC kapujába találni (3-5).

A harmadik szakasz három vendégtalálatot hozott (3-8), majd a negyedik játékrész elején még tovább nőtt a különbség (3-10). A magyar csapat minden elemében ellenfele fölé nőtt, így megérdemelten aratott fölényes, hétgólos győzelmet.

A zöld-fehérek a harmadik fordulóban, október 29-én a horvát Jadran Split együttesét fogadják.

A BL négy négycsapatos csoportjából az első kettő jut a negyeddöntős csoportkörbe.

Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló, B csoport:

Radnicki (szerb) – FTC-Telekom Waterpolo 5-12 (2-2, 1-3, 0-3, 2-4)

a magyar csapat gólszerzői: Mandic 4, Vigvári Ve. 3, Argiropulosz 2, Fekete, Vámos, Varga Vi. 1-1