Bostoni mámor, gyújtogatás, visszavonulás, díjeső

Hatalmas meglepetésre a Boston Bruins nyerte meg a nagydöntő hetedik felvonását, így története során hatodik (1929, 1939, 1941, 1970, 1972, 2011) alkalommal hódította el a Stanley-kupát. A szerdai mérkőzés előtt kevesen fogadtak volna a Boston Bruins győzelmére, hiszen a Vancouver Canucks, amely harmadik nagydöntőjét (1982, 1994, 2011) veszítette el, még nem kapott ki hazai pályán a döntőben. Egy biztos a Boston Bruins megérdemelten lett a 2010/2011-es szezon bajnoka, hiszen az alapszakasz legerősebb csapatát győzte le a döntőben, nem mellesleg a Montreal Canadienst (4-3), a Philadelphia Flyerst (4-0) és a Tampa Bay Lightningot (4-3) is megállította a rájátszásban.

A Vancouver Canucks szurkolói nehezen viselték el, hogy egy „megnyert” Stanley-kupát veszített el a csapat, emiatt autókat borítottak és gyújtottak fel a mérkőzés után. A vancouveri rádió beszámolója szerint a felbőszült drukkerek több boltot is kifosztottak, nem mellesleg összeverekedtek a rendőrökkel.

A döntő után bejelentette visszavonulását a Boston Bruins egy legjobb játékosa, Mark Recchi. A negyvenhárom esztendős szélső harmadszor emelhette a magasba a Stanley-kupát, ugyanis a Pittsburgh Penguins és a Carolina Hurricanes játékosaként is nyert egy-egy nagydöntőt. Recchi 1988-tól 2011-ig játszott az NHL-ben, ez idő alatt 1652 mérkőzésen lépett jégre és 1533 (577 pont, 956 gólpassz) pontot szerzett, nem mellesleg 1033 percet töltött a büntetőpadon. Érdekesség, hogy 43 évesen és 126 naposan ütött gólt a Stanley-kupa döntőjében, ezzel ő lett minden idők legidősebb gólszerzője a finálékban.

A Boston Bruins kapusa, Tim Thomas kapta meg a Conn Smythe Trophy-t, azaz ő lett a döntő legértékesebb játékosa. Érdekesség, hogy Thomas lett a negyedik olyan kapus a döntők történelmében, aki kapott gól nélkül hozta le a hetedik összecsapást. Martin Brodeur (2003, New Jersey Devils), Gump Worsley (1965, Montreal Canadiens) és Johnny Bower (1964, Toronto Maple Leafs). Még egy apró érdekesség, Thomas a védésszámokat tekintve NHL-rekorder lett, ennyi hárítása (798) még egyetlen kapusnak sem volt a playoffban.