Boston Celtics győzelemmel kezdődött az új idény

Nagyszerű találkozóval kezdődött el az NBA 65. szezonja. A nyitó mérkőzésen két olyan csapat találkozott egymással Bostonban, akik a végső győzelemre is eséllyel pályáznak.

A nyáron LeBron Jamesszel és Chris Bosh-sal megerősített Miami Heat látogatott a Celtics katlanjába. Az első negyedben nagyon érződött a vendégek játékán, hogy nem sokat játszhattak együtt, a Bosh, James, Wade trió egyszerűen nem találta meg egymást a passzokkal, míg a hazaiak igazi csapatként dolgoztak. A negyed vége 16-9 lett a Celticsnek. A második negyedet ott folytatta a Boston, ahol az elsőt abbahagyta. Remek védekezéssel és támadás vezetésekkel ismét felülmúlták a statikusan játszó Heatet. A harmadik negyedben James, úgy döntött, hogy vállára veszi csapatát. A Miami 27 pontjából 15-öt magára vállalt és először sikerült felülkerekedni a hazaiakon. Az utolsó negyedben nyújtott olyan teljesítményt a Heat, amit elvárnának tőle fel is kapaszkodott, igaz ehhez kellett a Celtics visszaesése is. Azonban ez is kevés volt a vendégeknek a győzelem megszerzéséhez, így teljesen megérdemelten nyert a Boston Celtics.