Az AS Roma kettős győzelemmel búcsúztatta az ukrán Sahtar Donyeck csapatát a labdarúgó Európa-liga nyolcaddöntőjében. Az olaszok az egy héttel ezelőtt hazai pályán 3-0-ra megnyert első mérkőzés után a párharc csütörtöki, kijevi visszavágóján – Borja Mayoral duplájával – 2-1-re győztek.

Az Arsenal házigazdaként 1-0-ra kikapott a görög Olimpiakosztól, de az első meccs 3-1-es megnyerésének köszönhetően szintén továbbjutott. A norvég Molde FK 2-1-re nyert a Granada ellen a Puskás Arénában rendezett visszavágón, a továbbjutásnak azonban a spanyolok örülhettek. A negyeddöntő és az elődöntő sorsolása pénteken lesz.

Európa-liga, nyolcaddöntő, visszavágók:
Dinamo Zagreb (horvát)-Tottenham Hotspur (angol) 3-0 (0-0, 2-0, 2-0) – hosszabbítás után
Továbbjutott: a Dinamo Zagreb, 3-2-es összesítéssel.

Molde FK (norvég)-Granada CF (spanyol) 2-1 (1-0)
Továbbjutott: a Granada, 3-2-es összesítéssel.
Arsenal (angol)-Olimpiakosz (görög) 0-1 (0-0)
Tj.: az Arsenal, 3-2-es összesítéssel.
Sahtar Donyeck (ukrán)-AS Roma (olasz) 1-2 (0-0)
Tj.: az AS Roma, kettős győzelemmel, 5-1-es összesítéssel.

AC Milan (olasz)-Manchester United (angol) 0-1 (0-0)
Továbbjutott: a Manchester United, 2-1-es összesítéssel.
Rangers FC (skót)-Slavia Praha (cseh) 0-2 (0-1)