Amerikai sportok

Bombameglepetés Nyugaton! Kikapott a Vancouver

Újfent bebizonyosodott, hogy a rájátszással egy teljesen új szezon kezdődik el. A Vancouver Canucks – Nashville Predators mérkőzésre kivétel nélkül mindenki a kanadai csapat győzelmére voksolt. Nos, sok pénzt veszhettek azok, akik A Canucks-re tettek fel pénzt, ugyanis a Nashville kétszeri hosszabbítás után legyőzte az alapszakasz legjobb csapatát. Az első harmadban egyik csapat sem talált a másik kapujába. A második felvonásban a Canucks hőse, Alex Burrows (az ő gólja döntötte el a Chicago Blackhawks elleni párharcot) megszerezte a vezetést. A harmadik játékrész legvégén (18:53) Ryan Suter kiegyenlített. Következhetett a hosszabbítás. Az első ráadásban, még nem dőlt el a találkozó, a következőben viszont Matt Halischuk (Predators) eldöntötte a találkozót.

Az NHL Keleti főcsoportjának másik elődöntőjében is nagy csapta várható. A tavalyi döntős Philadelphia Flyers és a minden szezonnak a bajnoki cím megszerzése céljával nekivágó Boston Bruins méri össze az erejét. Az első mérkőzést, amelyet a Wells Fargo Centerben rendeztek meg némi meglepetésre a Boston nyerte meg. A Massachusetts-i alakulat, már az első harmadban jelezte győzelmi szándékát, ugyanis David Krejci és Nathan Horton találataira csak Danny Briere válaszolt a hazaiaktól. A második felvonásban a Boston tovább növelte előnyét, ugyanis Mark Recchi, David Krejci és Brad Marchand is betalált, míg a Philadelphiában csak James van Riemsdyk volt eredményes. Az utolsó harmadban a Flyers talált be először (Mike Richards), majd következett Brad Marchand és Gregory Campbell, így a Bruins 7-3-ra nyerte meg a párharc első mérkőzését.

Főcsoport elődöntők:
Keleti főcsoport:

Philadelphia Flyers (2.) – Boston Bruins (3.) 3-7
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 0-1
Nyugati főcsoport:
Vancouver Canucks (1.) – Nashville Predators (5.) 0-1 – kétszeri hosszabbítás után
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1-1