Bombameglepetés Chicagóban! A Hawks legyőzte a Bullst

Pont mint az Orlando Magic ellen. Az Atlanta Hawks az első kör első mérkőzésén idegenben verte meg Dwight Howardékat (103-93), ami nagyon érdekes, hogy tegnap a Chicago Bulls elleni is 103 ponttal zárt. A Hawls fantasztikusan kezdett, ugyanis 10 ponttal nyerte meg az első negyedet. A következő felvonásban a kezdeti sokk után magára talált a Bulls és 12 perc alatt 9 pontot vert az Atlantára. A nagyszünet után 21-21-re végzett a két csapat. A záró felvonásban a Hawks megint káprázatosan játszott, nem mellesleg 7 ponttal elvitte ezt a negyedet, így a Keleti főcsoport elődöntőjének első mérkőzésén 103-95-re nyert Chicagóban. A hazaiaknál Derrick Rose 24 pontig és 10 lepattanóig, míg a vendégeknél Joe Johnson 34 pontig jutott.

A Los Angeles Lakers is másolja az első kör első mérkőzését, ugyanis a címvédő otthon kapott ki a Dallas Mavericks-től. Az első körben a New Orleans Hornets (109-100) vette el a pályaelőnyét. A találkozót a Dallas kezdte jobban, ugyanis az első negyedben 2 ponttal volt jobb a Lakers-nél. A második játékrészben a címvédő magára talált és 11 pontot vert a texasi csapatra. A második félidőben, azonban mindkét negyedet a Dallas nyerte meg. A harmadikat 2, míg a negyediket 9 ponttal húzta be a Mavs, így 96-94-re nyert. A Lakers legjobbja Kobe Bryant (36 pont) volt, míg a Dallasnál Dirk Nowitzki vitte a prímet, a német 28 pontig és 14 lepattanóig jutott.