Amerikai sportok

Bombameglepetés a NASCAR-ban, Busch átvette a vezetést

A versenynaptár szerint augusztus 14-én, azaz vasárnap rendezték volna meg a Heluva Good! Sour Cream Dips at The Glen elnevezésű NASCAR futamot. A versenyt, azonban elkellet halasztani, ugyanis a  futam napján esett az eső. A NASCAR vezetősége hétfőre halasztotta a Watkins Glen-i versenyt.

A hűvös időben hatalmas meglepetés született, ugyanis a Richard Pretty Motorsports (Ford) versenyzője, Marcos Ambrose nyerte meg. A harmincnégy esztendős tasmániai születésű versenyző Sprint kupa pályafutása első futamgyőzelmét ünnepelte. Ambrose 2008-ban debütált a Sprint kupa szériában.

A második helyen az előző futam győztese, Brad Keselowski (Penske Racing, Dodge) végzett. A harmadik helyet Kyle Busch szerezte meg. A Joe Gibbs Racing (Toyota) versenyzőjéé volt a versenyben futott leggyorsabb kör.

Carl Edwards (Roush Fenway Racing, Ford) csak a 12. lett, így Busch megelőzte őt az összetettben. Érdekesség, hogy Edwards-nak és Busch-nak is 752 pontja van, de a Toyotásnak három, míg a Fordosnak csak egy futamgyőzelme van.