Zsinórban harmadik győzelmét aratta hazai pályán az Arsenal a Bolton ellenében, a Premier League negyedik játéknapján. A Wanderers kapuját a magyar Bogdán Ádám őrizte, ám a fiatal portás bravúrjai sem voltak elegendők a vereség elkerüléséhez.

Az első gólt a 24. percben Koscielny szerezte a hazaiaknak (1-0). Ezt még ki tudták egyenlíteni Bogdánék, egy védelmi hibát követően Elmander fejelt a gyakorlatilag üres kapuba (1-1). A félidőben már nem változott az állás, viszont a második játékrészben beindult az Arsenal úthengere.

Az 58. percben egy szöglet utáni szituációban Chamakh bólinthatott senkitől sem zavartatva (2-1). Húsz perccel ezután Song növelte az Ágyúsok előnyét. A londoniak játékosa kiszorított helyzetből lőtt a hálóba. A hajrában Vela ugrott ki a leshatárról, és passzolt a hosszú alsó sarokba.

Győzelmével az Arsenal kitartóan üldözi a Chelsea-t, míg veresége dacára a Bolton a középmezőnyben tanyázik.

Arsenal – Bolton 4-1 (1-1)
Gólok: Koscielny 24. perc, Chamakh 58. perc, Song 78. perc, Vela 83. perc illetve Elmander 45. perc