Bodonyi András nyerte meg a szolnoki verseny mindkét futamát. Mögötte a két feltörekvő fiatal, Fejes Dániel és Adolf Balázs ért be dobogós helyen.

A férfi kenusok összecsapásaival zárult a felnőtt válogatott kerettagok számára kiírt edzésverseny-sorozat első köre. A királyszámnak számító 1000 méteren nyolcan álltak rajthoz. A nevezők közt nem volt ott Kiss Tamás, aki az elmúlt néhány évben meghatározó tagja volt a hazai elitnek.

Ahogy az előzetesen várható volt, Bodonyi András jól kezdett, és az első futamban rajt-cél győzelmet aratott. Másodikként az a Fejes Dániel ért be, aki 2 héttel ezelőtt Adolf Balázzsal az oldalán ugyanezen a távon párosban kétszer is nyerni tudott. A képzeletbeli dobogó 3. fokára a nagyot hajrázó Adolf állhatott fel.

Az első futamot Bodonyi András nyerte.

A második összecsapáson sokkal jobban együtt volt a mezőny, mint az elsőben. A rajtot Hajdu Jonatán kapta el jól, de nem tudta magáról leszakítani a többieket. 200 méterrel a vége előtt Bodonyi megindult, majd magabiztosan húzta be a győzelmet. Mögötte az első futamhoz hasonlóan Fejes Dániel lett a második, és Adolf Balázs a harmadik.

A második futam szorosabb volt, de itt is Bodonyi győzött.

Az első kör záróversenyei után Hüttner Csaba, szövetségi kapitány elmondta, hogy várható eredmény született. Kiemelte, nagyon örül annak, hogy a 2 fiatal kenus versenyre kényszeríti Bodonyit. A párosokkal kapcsolatban hozzátette, a következő összecsapáson még biztosan nem szedi szét az Adolf-Fejes párost.

A két győzelmet besöprő Bodonyi András arról beszélt, hogy az első pályája kicsit görcsösebben sikerült, mivel idén még nem volt lehetőségük a versenyzésre. Hozzátette a 2. pálya sokkal jobban sikerült számára, mivel jóval higgadtabban tudott versenyezni.

Borítókép: Facebook.com/MKKSZ

Sport365.hu – "A motivációmmal nincs gond." – Adolf Balázs

Adolf Balázs neve 2019 nyarán vált ismertté, amikor a szegedi kajak-kenu világbajnokságon másodikként ért célba a háromszoros olimpiai bajnok, Sebastian Brendel mögött, a kenusok 5000 méteres számának döntőjében. Az egykoron maratoni távokon versenyző fiatal alig néhány éve váltott a síkvízes versenyzésre, de eredményei már most igazolják, jó döntést hozott.