Kézilabda

BL: Szeged-vereség a címvédő otthonában

Kielce–MOL-Pick Szeged 28–24 (13–14)

A BL-címvédő Kielce otthonában szerepelt a MOL-Pick Szeged a Bajnokok Ligájában. A Tisza-partiak számára idén nem alakult eddig fényesen a nemzetközi kupaszereplés, hiszen mindkét meccsüket elvesztették.

A találkozó első támadását Strlek váltotta gólra, Balogh Zsolt büntetőből egalizált.

Eleinte rendszerint a lengyelek vezettek, de kettőnél nagyobb fórt nem tudtak kialakítani.

A 19. percben Skube lerohanásból vette be Szmal kapuját, aminek köszönhetően először magyar vezetés állt az eredményjelzőn (9–10).

A szünetig sem tudott egyik együttes sem elszakadni a másiktól, a félidőben minimális differencia volt a felek között.

A második játékrészt Sierra parádésan nyitotta, a szegedi kapus hetest és ziccereket is hatástalanított.

A Tisza-partiak akarata érvényesült sokáig, ám Kus hetesével egalizált a Kielce (20–20).

Sőt, nyolc minutummal a vége előtt már hárommal ment a hazai csapat.

A végjátékban sokat hibáztak a szegediek, így nem maradt esélyük a pontszerzésre, a házigazda 28–24-re diadalmaskodott.

A Szeged a B csoportban a negyedik helyet foglalja el.