BL – Oktatott a Real Madrid az AC Milan ellen

A továbbiakban, bár a hazaiak előtt számtalan leheteőség adódott, az eredmény már nem változott. A Milan ma úgy játszott, mintha a pályán se lett volna.

A Real Madrid harcolta ki a találkozó első szögletét, de gólhelyzet nem alakult ki a sarokrúgásból. Az első percekben jobbára a hazaiak birtokolták a labdát. A Real Madrid hamar gólra is tudta váltani mezőnyfölényét: Alexandre Pato buktatta a tizenhatos előterében Xabi Alonsót, Cristiano Ronaldo pedig a megítélt szabadrúgásból a kapu bal oldalába lőtt (1–0).

A vendégek még fel sem ocsúdtak a korai gól után, máris jött a következő – Mesut Özil a tizenhatos vonaláról középről lőhetett, a labda Daniele Bonera fején megpattanva került Marco Amelia kapujába (2–0).
A kezdeti hazai rohamok után kijött a szorításból a Milan – a 34. percben Clarence Seedorf bal lábas kísérlete fölé szállt

A második félidőben sem tudott a Milan együttese magasabb fokozatra kapcsolni. Továbbra is a Real játszott mezőnyfölényben.  A hazaiak rendre alakították ki a jobbnál-jobb helyzeteket, de nem tudták háromgólosra növelni előnyüket. Bosszús is volt ezért a királyiak portugál vezetőedzője, aki többször fel-alá ugrált a kispadon. Bár a Real ma minden mutatóban jócskán fölülmúlta ellenfelét, de a galaktikusok trénre nem nézte jó szemmel, hogy Di Maria, Marcelo és társai rendre elszórakozzák az ígéretes lehetőségeket.

A Bernabeu közönsége a 70. percben szinte ferobbant. Nem azért, mert a blancók gólt rúgtak, hanem a közutálatnak örvendő Ronaldinho helyett Robinho érkezett. A kiváló brazil játékos korábban már játszott a Realban, de a szurkolók hangos füttyszóval jelezték, nem bocsájtottak meg az általuk árulónak titulált labdarúgónak.

A Bernabeu közönsége igazi oktatófilmet láthatott, a Real lemosta ellenfelét, mégha ez az eredményben nem is látszik. A milánóiak a második játékrészben csupán kétszer tudták átlépni a felezővonalat. Azonban nemcsak a középpályások, hanem az egész csapatuk csődött mondott ma, így nem érdemeltek egy pontot sem. A Real Madrid ugyanakkor megérdemelten gyűjtötte be a három pontot.

A csoport másik mérkőzésén az Ajax 2–1-re nyert otthon az Auxerre ellen.

A Real Madrid százszázalékos mérleggel vezeti a csoportot. Második helyen áll a Milan, de a harmadik pozícióban “tanyázó” Ajax is négy pontot gyűjtött eddig a milánóiakhoz hasonlóan. A csoport negyedikje, az Auxerre még pont nélküli.

Real Madrid – AC Milan 2-0 (2-0)

Estadio Santiago Bernabéu, Madrid. Vezeti: Pedro Proenca (portugál)

Real Madrid: Casillas – Arbeloa, Pepe, R. Carvalho, Marcelo – Xabi Alonso, Khedira – Di María (Granero 87.), Özil (Lass. Diarra 83.), Cristiano Ronaldo – Higuaín (Benzema 89.)

Milan: Amelia – Zambrotta, Bonera, Nesta, Antonini – Gattuso (Boateng 59.), Pirlo, Seedorf – Pato (Inzaghi 78.), Ibrahimovic, Ronaldinho (Robinho 70.)

Gólszerző: C. Ronaldo (13)  Özil (14)