Nemzetközi labdarúgás

BL: négy között a Chelsea és a Real Madrid – eredmények

 

A Borussia Dortmund hiába nyert 2-0-ra a labdarúgó Bajnokok Ligája-negyeddöntő hazai visszavágóján, riválisa, a Real Madrid jutott tovább, de a Chelsea-nek ugyanilyen arányú diadal már a sikert jelentette a Paris Saint-Germain ellen.

 

Az aranylabdás Cristiano Ronaldót nélkülöző királyi gárda háromgólos előnye ellenére jól kezdett, de a kiharcolt büntetőt Angel Di Maria kihagyta, ezt követően pedig a német gárda feltámadt és Marco Reus két találatával már csak egyetlen gólra került a hosszabbítást eredményező 3-0-tól.

A második félidőben a tavaly döntős hazai együttes mindent egy lapra feltéve rohamozott, számos helyzetet kidolgozott, de Iker Casillas bravúrjai és egy ízben a kapufa megmentette a Real Madridot a ráadástól.

A két csapat egy évvel ezelőtti, elődöntős párharcát a németek nyerték, így a Real ezúttal visszavágott az akkori kudarcért.

A másik párharcban a Chelsea is hamar egygólosra csökkentette hátrányát André Schürrle találatával. Azonban ezen a meccsen az angolok játékában sokkal kevésbé volt benne az újabb, immár továbbjutást érő gól, mégis nekik jött össze: Demba Ba a 87. percben volt eredményes, így idegenben szerzett góllal már a Chelsea-nek volt megfelelő az állás, amely a meccs végéig már nem is változott.

A Chelsea továbbjutása azt jelenti, hogy José Mourinho vezetőedző továbbra sem bukott el soha a BL negyeddöntőjében, ugyanakkor először sikerült valamely együttesének kétgólos hátrányról továbbjutnia.

Az elődöntő sorsolását pénteken délben tartják az európai szövetség svájci központjában, Nyonban.

 

LABDARÚGÁS
Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágók: 
Chelsea (angol)-Paris Saint-Germain (francia) 2-0 (1-0)
gól: Schürrle (32.), Ba (87.)
Továbbjutott: a Chelsea 3-3-as összesítéssel, idegenben szerzett góllal.

Borussia Dortmund (német)-Real Madrid (spanyol) 2-0 (2-0)
gól: Reus (24., 37.)
Továbbjutott: a Real Madrid 3-2-es összesítéssel.