BL – Gólgazdag meccsen verte az Inter a Spurs-t

Nem akármilyen mérkőzésen győzte le az Internazionale a Tottenham gárdáját. A házigazda olaszok már a 2. percben előnyhöz jutottak Zanetti révén (1-0). Hét perccel később Biabianyt buktatta Gomes a tizenhatoson belül. Így a kapus mehetett zuhanyozni, míg a jogos tizenegyest Eto’o a jobb felsőbe lőtte (2-0). Három minutummal később már eldőlni látszott a meccs, ugyanis Stankovic tizenhatról kilőtte az alsót (2-0). A 35. percben Samuel Eto’o önmaga második csapat negyedik találatát könyvelhette el (4-0).

A második játékrészből alig telt el hét perc, mikor szépített a Spurs. Bale lódult meg a bal oldalon, s tizenöt méterről szépen lőtt az alsó sarokba (4-1). Sokáig úgy nézett ki, nem változik már az eredmény, viszont a Gareth Bale a 90. percben újabb gólt szerzett (4-2). Nem sokkal később újfent Bale villant, Lennon passzából a középpályás a hosszúba lőtt (4-3).
Győzelmének köszönhetően az Inter továbbra is vezeti a Bajnokok Ligája A csoportját, míg a Bale mesterhármasa dacára alul maradó Tottenham őrzi második helyét.

Internazionale – Tottenham Hotspur 4-3 (4-0)

Internazionale: Julio Cesar – Chivu (Pandev 61. perc), Samuel, Lucio, Maicon, Stankovic (Santon 50. perc), Zanetti,Coutinho, Sneijder, Biabiany (Cordoba 75. perc), Eto’o

Tottenham: Gomes – Hutton, Gallas, Bassong, Assou-Ekotto, Lennon, Jenas, Huddlestone (Palacios 80. perc), Bale, Modric (Cudicini 9. perc), Crouch (R. Keane 67. perc)

Gólszerzők: Zanetti 2. perc, Eto’o11. és 35. perc, Stankovic 14. perc illetve Bale 52., 90. és 90+2. perc

Kiállítva: Gomes 8. perc