Kézilabda

BL: Az MKB Veszprém az oroszoktól is kikapott

Az első félidőt pocsékul kezdte az MKB Veszprém. A vendéglátó Csehovszki Medvegyi hat perc elteltével 4-1-re vezetett. A rossz kezdés után magára talált a magyar alakulat, amely Iváncsik Gergő és Marko Vujin vezetésével egy gólra felzárkózott (6-5).

Az MKB fellángolása sajnos nem volt hosszú életű, ugyanis az orosz alakulat hat góllal elhúzott. Oleg Grams a Medvegyi kapujában nagyszerű teljesítményt nyújtott. Több hetest is megfogott a hálóőr, ezen kívül a magyar csapat rengeteg ziccert hibázott el.

Renato Sulic pont mint a Kielce ellen most is gyenge dobóformát mutatott, nem volt meglepő, hogy Mocsai Lajos ezúttal is lehozta a horvát beállóst. Sajnos a lett bírók sem fogadták a kegyeikbe Laluska Balázst, aki a félidő végére két kiállítást szedett össze. A hatgólos hátrányt Uros Vilovszki és Gulyás Péter góljaival az MKB hamar ledolgozta hátrányát. A veszprémiek utolsó gólját Császár dobta a félidő végén.

A második félidő legelején eldöntötte a mérkőzést a Csehovszki Medvegyi. Eduard Koksarov és Siarhei Harbok vezetésével 21-16-ra elhúztak az oroszok. Innentől kezdve a Mocsai-csapat futott az eredmény után.

Védekezésben és támadásban sem nyújtott kimagaslót a magyar alakulat. Császár Gábornak és Carlos Pereznek is voltak szép megmozdulásai. Az orosz csapat a szokásoknak megfelelően a biztos vezetés tudatában visszavett, melyet az MLB Veszprém kihasznált és felzárkózott három gólra (24-21).

Ez a különbség megmaradt a mérkőzés végéig. Az összecsapás végén Alilovic-nak több bravúrja is volt, de a mezőnyjátékosok nem tudták kihasználni kapusuk védéseit. Az utolsó találatot Harbok jegyzete, ezzel a góllal 30-26-ra nyert a Csehovszki Medvegyi.

A Veszprém még nem nyugodhat meg, sorsa az utolsó fordulóban dől el. Az is előfordulhat, hogy kiesik a magyar alakulat. Az MKB jelen pillanatban 10 ponttal a második helyen található. A Medvegyi  győzelmével a harmadik helyre jött fel és még megelőzheti Mocsai Lajos csapatát. A forduló legnagyobb nyertese a Füchse Berlin lehet. Amennyiben a német együttes legyőzi  az Atlético Madridot idegenben, akkor feljön a második helyre. Az utolsó fordulóban az MKB Veszprém a csoportgyőztes Atléticót látja, majd vendégül.

Csehovszki Medvegyi – MKB Veszprém 30-26 (13-13)