BL: a világ 8. csodája? Lemosta az Ajax a szörnyű Realt!

Az Ajax csapata óriási meglepetésre, fantasztikus játékkal 4-1-re verte a Real Madridot a Santiago Bernabeúban, így kiejtette a címvédőt a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében!

A mérkőzés elejétől a végéig uralta a történéseket az amszterdami alakulat, tizennyolc pernyi játék után már kettővel ment Erik Ten Hag motivált és ambiciózus csapata. Elégedett lehetett a holland mester: játékosai tényleg zseniális napot fogtak ki, Dusan Tadic pedig karmesterhez illően világklasszis teljesítményt produkált.

Hiába cserélt kettőt Santiago Solari harmincöt perc után, a harmadik gólt is az Ajax lőtte – a videobírót egy egészen nehéz szituációt követően használta Felix Brych játékvezető. Mindenesetre 0-3 után a katasztrofálisan futballozó Real szépített ugyan, ám Lasse Schöne szabadrúgásból megadta a kegyelemdöfést.

Innen nem volt visszaút, Karim Benzema egy hatalmas ziccerben elcsúszott, Nachót a hajrában kiállították, a szurkolók pedig elindultak haza: vélhetően hatalmas változásokra lesz szükség Madridban, hogy egy ekkora pofonból helyre tudjanak rázódni.

Az Ajax pedig a nyolc között, teljesen megérdemelten!