Kézilabda

Bíró segédlettel kapott ki az MKB Veszprém

Az MKB Veszprém KC és a spanyol Reale Ademar Leon sokáig fej-fej mellett haladt, majd a 12. percben Martin Stranovsky találatával kétgólos előnyre tett szert a hazai együttes. Sajnos a Veszprém kapusa, Mirko Alilovic alig találkozott a labdával, igaz honfitársa Venio Losert sem a védéseivel vétette észre magát a másik kapuban. Egy perccel a szlovák szélső gólja után Dalibor Cutura is betalált, ezzel 9-6-ra vezetett a Leon. A két-három gólos különbség a félidő utolsó pár percéig meg is maradt.

A 24. minutumban beindult az MKB. Császár Gábor kétszer, míg Iváncsik Gergő egyszer vette be a spanyol kaput, így a 26. percre kiegyenlített a magyar együttes. Érdekesség, hogy az MKB Perez Carlos kiállítása miatt emberhátrányban egalizálta az eredményt. A 27. percben Marko Vujin góljával a Veszprém átvette a vezetést, de a Leon Denis Krivochlykov egymás után lőtt két góljával 19-18-ra módosította az eredményt. Pár másodperccel a félidő vége előtt Vujin kiegyenlített. Több gól már nem született a játékrészben (19-19).

A második félidőt remekül kezdte a magyar alakulat, amely támadásban és védekezésben is feljavult. Az utóbbi Fazekas Nándor beállásának volt betudható, aki több bravúrt is bemutatott. A 40. percben Iváncsik góljával az MKB már 25-21-re vezet. A Veszprém gólja után Isidoro Martínez időt kért. Sajnos a spanyolok összeszedték magukat, főleg Losert, aki bravúrt bravúrra halmozott. Krivochlykov és Stranovsky vezetésével a Leon kiegyenlített. Érdekesség, hogy az MKB a 40. perctől kezdve hét percen keresztól képtelen volt a kapuba találni.

Közben Schuch Timuzsin kétszer is kiállíttatta magát. Mocsai Lajos megpróbálta felrázni csapatát, de Császárék nem tudtak mit kezdeni a Leon nyitott védekezésével. Az 56. perctől kezdve a Veszprém végig emberhátrányban játszott. Renato Sulic és Ilyés Ferenc szabálytalanságért és reklamálásért piros lapot kapott. A 31-28-as végeredményt Carlos Ruesga állította be. A macedón bírópárosnak az utolsó percekben több érdekes ítélete is volt. Az MKB Veszprém hazai pályán kiharcolhatja a továbbjutást. A visszavágót jövő vasárnap rendezik meg.

Férfi Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés:
ADEMAR LEÓN-MKB VESZPRÉM 31-28 (19-19)
León, játékvezetők: Nikolov, Nacsevszki (macedónok)
ADEMAR LEÓN: Losert, Alamo Yeste (kapusok), Andreu 2, Baena, Borges 2, Cabanas, Candau, Carou, Cutura 1, Ferrer Garcia-Pertusa 3, Garcia Robledo 5, Goni Leoz, Gonzalez Fernandez, Krivoshlykov 5, Ruesga Pasarin 4, Stranovsky 9 (5). Edző: Isidoro Martinez.
VESZPRÉM: Alilovics, Fazekas (kapusok), Császár 10, Gulyás, Ilyés 1, Iváncsik G. 4, Korazija, Laluska, Pérez 3, Schuch, Sulics 2, Terzics 2, Urban, Vilovszki 1, Vujin 5. Edző: Mocsai Lajos.
Kiállítások: 4, ill. 16 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 0/0