A selejtezőben a kirgiz Arszen Eralijevet nagy csatában legyőző ceglédi versenyző a kubai Ismael Borrero Molinával is óriási küzdelmet vívott. Az első perc végén a magyart intették passzív birkózás miatt.

A térdelőhelyzetben a kubai ki tudta emelni Kozákot, s dobása után a magyar szőnyegen kívülre került (0-1). A szünetig az állás már nem változott, azt követen viszont Kozák agresszívabbá vált, igaz, akciót nem tudott elérni, majd kicsit visszavett a tempóból.

A bíró ezek után ismét őt intette, ami automatikusan egy pontot jelentett riválisának, ám a helyzet még mindig nem volt kilátástalan. A szakasz második percében Molina folyamatosan bontott, így meg is kapta intését, s mehetett térdelni.

A magyar tábor megélénkült, bízott Kozákban, aki szépen emelt, majd lendületet vett, a dobásnál viszont a keze szétcsúszott, a kubai pedig szépen kontrázta őt meg (0-4). Az utolsó percben a 22 éves hazai sportoló már hiába ment elkeseredetten előre, a hátránya csak nőtt (0-6) és kikapott.
Kozák így már csak abban bízhat, hogy legyőzője bejut a fináléba, s vigaszágra segíti őt.

Szombaton korábban Kiss Balázs legyőzte a szintén kubai Yasmany Daniel Cabrerát, s nyolcaddöntőbe jutott, míg Lőrincz Viktor (84 kg) később lép szőnyegre.