Tenisz

Berdych hatalmas győzelmet aratott Londonban

Az első szett egyértelműen Roddicknak kedvezett, hiszen az amerikai kezdte az adogatást. 5:4-re vezetett, amikor két szettlabdát hagyott ki, meghagyva ezzel az egyenlítést Berdychnek. A cseh élt a lehetőséggel, majd hozta a saját adogatását, így övé lett az első szett.

A második szettben úgy tűnt, Roddicknak semmi sem sikerül: sorozatosan a hálóba ütötte a labdát, kétszer kérte ki a challenge-et fontos helyzetekben, de mindkétszer tévedett, így Berdych break-előnybe került a második szettben is. Roddick annyira ideges lett az adogatójáték elvesztése miatt, hogy a saját cipőjére ütve tette totálkárossá az ütőjét. Berdych továbbra is ütötte a nyerő tenyereseket, Roddick pedig teljesen szétesett. A hosszú labdameneteket kivétel nélkül a cseh nyerte, az amerikai egyszerűen nem bírta hiba nélkül befejezni a játékot. A mérkőzés végeredménye 7:5 6:3 lett Berdychnek, aki teljes mértékben megérdemelte a győzelmet. Roddick és Berdych is ötven százalékos mérleggel rendelkeznek Londonban, ahol Nadal lesz Berdych következő ellenfele.