Belgium nehezen bírt a norvégokkal

""

A Brüsszelben rendezett barátságos mérkőzésen a hazaiak Romelu Lukaku révén már a 3. percben előnybe kerültek, de a vendég norvégok előbb egyenlítettek, majd a szünet után átvették a vezetést. Mivel Eden Hazard a 70., Laurent Ciman pedig a 73. percben betalált, a belgák fordítottak és megnyerték a pénteken kezdődő franciaországi Európa-bajnokság előtti utolsó felkészülési meccsüket.

A belga válogatott a kontinenstorna E csoportjában sorrendben Olaszországgal (június 13.), Írországgal (június 18.) és Svédországgal (június 22.) találkozik.

Monte-Carlóban az oroszok 1-1-es döntetlent játszottak Szerbiával. A 2018-as világbajnokságnak otthont adó Oroszország a B csoportban szerepel majd Anglia (június 11.), Szlovákia (június 15.) és Wales (június 20.) társaságában.

Belgium–Norvégia 3–2 (Lukaku 3., Hazard 70., Ciman 73., ill. King 21., Berisha 48.)

BELGIUM: Courtois – Alderweireld, Denayer (Ciman, 66.), Vertonghen, J. Lukaku – Witsel (Fellaini, 57.), Nainggolan – Mertens (Origi, 80.), De Bruyne, Hazard – R. Lukaku. Szövetségi kapitány: Marc Wilmots

All Goals Higlights HD – Belgium vs Norway 3-2… by football-zip

Szerbia-Oroszország 1–1 (Mitrovics 88. ill Dzjuba 85.)

All Goals Higlights HD – Serbia vs Russia 1-1… by football-zip