Beckham, Bale, Rooney – futballsztárok, akiket plasztikai sebész szabott át
Az Angliával szembeni 1995-ös meccsen bemutatott skorpiórúgásáról és az 1990-es világbajnokságon Kamerun ellen vétett óriási hibájáról is elhíresülő kolumbiai ex-kapus, René Higuita 2005-ben egy televíziós show keretén belül esett át plasztikai beavatkozásokon, tehát gyakorlatilag ország-világ előtt. „Meguntam, hogy csúnya René vagyok, jóképű René akarok lenni” – jelentette ki annak idején a most 47 esztendős Higuita, aki 1987-től 1999-ig volt válogatott.
Nem aprózta el, megcsináltatta ugyanis az orrát, szilikon állimplantátumot kapott, feszesebbé varázsolták a bőrét, illetve "agresszív" zsírleszívást hajtottak végre rajta. Egy hónap után Higuita felfedte új kinézetét, majd kijelentette, hogy most már tökéletes testileg.
Következő plasztikáztatónk egy kevésbé ismert futballista, az 1972-es születésű Sasa Curcic. A játékos-karrierjét már 2000-ben, vagyis 28 évesen befejező, középpályásként szereplő szerb négy évig Angliában játszott, méghozzá a Bolton Wanderersnél és az Aston Villánál. Utóbbi együttes szolgálatában állt, amikor is megelégelte, hogy nagy az orra, és kés alá feküdt. Felesége, Lisa 1998-ban elárulta, Curcic állandóan azt hajtogatta, hogy olyan orrot szeretne, mint amilyen neki van, s hogy a műtét nagyon nem tetszett a Villának, amely jó ideig nem vehette őt számításba emiatt. Hiába, a hiúság nagy úr.
Van, aki meg tud ezzel birkózni, van, aki nem: napjaink egyik futballzsenijének, Zlatan Ibrahimovicnak például akkora orra van, hogy pofozni is tudna vele, de ez abszolút nem érdekli, gúnyolódások ide, gúnyolódások oda. Egyszerűen csak fantasztikusan játszik, éli az életét, és magasról tesz arra, ki mit gondol róla.
Persze minden ember más, s meglehet, hogy még Ibra is fontolóra vett volna egy műtétet, ha durván elálló fülekkel jön a világra. Gareth Bale esetében ez volt a helyzet, és a walesi szélsőt nagyon bántotta, hogy rendre csimpánzos mémeknek, csúfolódásoknak volt az áldozata. A tavaly a Tottenham Hotspurtől átigazolási rekordot jelentő összegért a Real Madridhoz távozó csillagnál 2012-ben végleg betelt a pohár, megcsináltatta a füleit, az eredmény pedig látványos – végre rövidre vághatta a haját, és rendkívül jót tett az önbizalmának is.
Nem ő az egyetlen brit labdarúgó, aki a fülplasztikai műtét szolgáltatást vette igénybe: Jermaine Pennant, a momentán klub nélküli, többek között az Arsenalban és a Liverpoolban is megforduló 31 esztendős szélső úgy gondolta, van elég pénze, keres egy jó kis orvost, és nem lesz többet célpont. Bár nem ismerte el, hogy megműtötték, de a képek önmagukért beszélnek.
Wayne Rooney szépészeti beavatkozása talán a legismertebb a futballrajongók számára, a Manchester United és az angol válogatott csatársztárja 2011-ben hajbeültetésen járt. Abszolút érthető a dolog – senki sem vágyik arra, hogy 25 évesen (merthogy ennyi idős volt a műtét idején) már kopaszodjon.
Vannak persze olyan esetek is, amikor nem vele született "hiba", hanem egy mérkőzésen való ütközés vagy más balszerencsés esemény viszi az adott játékost a plasztikai sebészhez, erről Didier Drogba, a Chelsea korábbi, a Galatasaray jelenlegi támadója tudna mesélni. A veterán klasszis 2011-ben csúnyán "összetalálkozott" a Norwich City kapusával, John Ruddyval, volt is munka rendesen a fogaival.
Végül, de nem utolsósorban essék szó az angolok szupersztárjáról, a profi futballt tavaly abbahagyó korábbi Manchester United- és Real Madrid-játékosról, David Beckhamről, akivel kapcsolatban azt gondolhatnánk, hogy neki aztán nincsen szüksége sebészi segítségre, ám ne feledjük el, hogy ő sem lesz már fiatalabb, 39 éves, és bizony vannak olyan összehasonlító képek, amik elgondolkodtatók. Feleségéről, Victoria Beckhamről köztudott, hogy plasztikáztat, s talán nem lehetetlen, hogy egyszer megejtettek egy közös kis kiruccanást a dokihoz, felvéve a harcot az idővel, pontosabban annak múlásával…