Átigazolási hírekSpanyol foci

A másodosztályból csábítják a Barca két tehetségét

Kép forrása: Pedro Salado/Getty Images

Spanyol sajtóértesülések szerint az Eldense kölcsönvenné a La Masia két ígéretes középpályását, Ebrima Tunkarát és Pedro Villart.

Komoly terveket szövöget az újonc Eldense a következő idényre a Segunda Divisiónban. Ennek részeként a Barcelona híres akadémiájának két nagy reménységét is kiszemelte.

A SPORT hasábjain arról olvashatunk, hogy a klub 1-1 éves kölcsönszerződéssel szeretné megszerezni Ebrima Tunkarát és Pedro Villart.

A másodosztályba viszonylag simán feljutó együttes sportprojektjében fontos szerepet játszik a korábbi La Masia-nevelésű Mario Rosas, aki technikás, labdabirtoklásra épülő futballt szeretne meghonosítani.

Ebbe a koncepcióba tökéletesen illeszkedik a mindössze 16 éves Tunkara, akit a Barcelona utánpótlásának egyik legnagyobb tehetségeként tartanak számon.

A spanyol–gambiai bal lábas középpályás több poszton is bevethető, továbbá fiatal kora ellenére is figyelemre méltó fizikai és technikai adottságokkal rendelkezik.

Az Eldense másik célpontja a 18 esztendős Pedro Villar.

A galíciai futballista intelligens játékával, technikai képzettségével és megbízható teljesítményével hívta fel magára a figyelmet, így a szezon végén egyre nagyobb bizalmat kapott a Barcelona korosztályos csapataiban.

Az eldai alakulat tisztában van azzal, hogy nem lesz egyszerű megegyezni a katalánokkal két kiemelt akadémistájuk ügyében, ugyanakkor a klub vezetői bíznak benne, hogy a rendszeres másodosztályú játékpercek és a fejlődési lehetőség meggyőző érv lehet a kölcsönszerződések mellett.

A cél egyértelmű: a fiatalok versenyképes környezetben szerezhetnek tapasztalatot, miközben tovább fejlődhetnek. Mindemellett az Eldense sem járna rosszul, hiszen két ilyen képességű labdarúgóval könnyebben elérheti céljait a Segunda Divisiónban.