Barca: "Messi puszta jelenléte is pozitívan hatott" – Roura

""

A gól nélküli első félidőt követően a párizsi Javier Pastore talált be a hazaiak kapujába, így már a PSG állt továbbjutásra. Jordi Roura, a Barcelona megbízott edzője a 62. percben érezte úgy, hogy az argentin sztárjátékosra szükség lesz a pályán.

"A mérkőzés előtt megegyeztünk vele, hogy ha nem alakulnak jól a dolgok a pályán, akkor számítunk rá."

Roura a mérkőzés után úgy nyilatkozott, az aranylabdásnak pusztán a jelenléte pozitívan hat a Barcelona játékára és az ellenfél hozzáállását is befolyásolja. Ez így is történt, tíz perccel beállását követően kiegyenlítettek a katalánok. David Villa remek labdáját Pedro értékesítette a 72. percben. Az eredmény a mérkőzés végéig 1-1 maradt, így a Barcelona idegenben lőtt több góllal jutott be az elődöntőbe.

"Nagyon büszke vagyok a csapatra. Nehéz mérkőzés volt a ma esti; egy rendkívül erős ellenfél ellen játszottunk. Ráadásul sérülés miatt több hiányzónk is akadt, ennek ellenére meg tudtuk mutatni, hogy még így is képesek vagyunk elérni a kitűzött céljainkat."