Balti-Balkán párharc Belgrádban

A Szerbia-Észtország párharc tétje nem kicsi, hiszen hazai győzelem esetén a papírforma látszana beigazolódni a C-csoportban, miszerint Olaszország és a balkáni állam csapata kiemelkedik a hat, egymással vetélkedő alakulat közül. Jelenleg Olaszország vezeti a csoportot; két mérkőzés után száz százalékosak a taljánok. Nem úgy a szerbek, akik az első fordulóban simán győztek idegenben a Feröer-szigetek ellen, de a következő „körben”, több tízezer őrjöngő fanatikus előtt megremegtek a srácok, és csupán egy döntetlenre futotta az erejükből a szlovénekkel szemben. Mindazonáltal a szlovéneket hiba lenne manapság leírni, főleg annak ismeretében, hogy a dél-afrikai világbajnokságon egyáltalán nem vallottak szégyent. A déli szomszédaink elleni találkozón Novakovic szerzett vezetést a szlovéneknek, amire Zigic csak a hajrában, a 86. percben tudott válaszolni. Mindenesetre Zigic játéka ma is kulcskérdés lesz. Ha betalálna a balti állam alakulatának, akkor a harmadik Eb-selejtezőn harmadik gólját jegyezné.Az észtek már kilencedik összecsapásukra készülnek a 2010-es naptári évben. Mérlegük azonban eleddig nem túl fényes. Nyolc találkozón csupán kétszer tudtak diadalmaskodni. A finneket odahaza meglepően könnyed játékkal múlták felül, majd Eb-selejtezőn a Feröer-szigeteki gárdát intézték el. Igaz, meglehetősen nyögvenyelős volt a „szigetállam” elleni derbi. A feröeriek egészen a 88. percig vezettek Észtországban, amikor érkezett Saag, és egalizált. Ez felszabadította a balti állam játékosait, és két perccel később Tarmo Kink a győztes gólt is megszerezte a hazaiaknak. A második fordulóban az olaszokat fogadták, és minden esélyük meg is volt a pontszerzésre. A 31. percben ugyanis Zenjov találatával 1-0 volt a vendéglátóknak. Az első olasz gólra egészen a 60.percig kellett várni, amikor is a Sampdoria játékosa, Cassano lőtt szép gólt az észt kapuba. Három perccel később Bonucci állította be a végeredményt.

Az észteknek pontot kell szerezniük a „forró” Balkánon, ellenkező esetben már most elbúcsúzhatnak a továbbjutástól. Persze egy esetleges hazai győzelem esetén is továbbléphetnek még az észtek, de ahhoz már a csodára is szükségük lenne. A párosítás remek játékot ígér. Bízunk a fergeteges, ugyanakkor sportszerű szurkolásban, és egy gólgazdag, nagyszerű mérkőzésben.